Gribi iegādāties arbūzu? 6 patiesības, kas tev jāņem līdzi uz tirgu vai lielveikalu

1 komentārs
Gribi iegādāties arbūzu? 6 patiesības, kas tev jāņem līdzi uz tirgu vai lielveikalu
Flickr

Pie populārākajiem gardumiem vasaras laikā noteikti pieskaitāms arbūzs, taču tā cietais apvalks no mums slēpj to, kas tam ”vēderā”. Lūk, daži padomi, kurus ievērojot varēsi tikt pie gardākajām ogām visā tirgus placī.

Meklē tīklojumu

Daudziem cilvēkiem ir priekšstats, ka brūnie plankumi jeb tīklojumi, kas atgādina zirnekļu tīklu, arbūzam nāk par sliktu, taču tieši pretēji.  Tie norāda, ka arbūza vairākkārt apputeksnējušas arbūza ziedu. Jo vairāk reižu tas apputeksnēts, jo saldāki augļi.

Jo dzeltenāks gals, jo labāk

Bieži vien viens no arbūza galiem ir balts, iedzeltens vai pat ļoti dzeltens. Šis plankums vēsta par to, ar kuru galu tas gulējis zemē pēc kritiena no koka. Arbūza gals, kas vislabāk nogatavojies, vienmēr būs ar krēmīgi dzeltenu nokrāsu, nevis baltu.

Svars un izmērs

Pirms iegādājies arbūzu, salīdzini tā izskatu un svaru ar citiem. Vislabāk ir izvēlēties vidējo arbūzu – lai tas nebūtu ne lielāks, ne mazāks par citiem. Lielais var būt piebarots ar pesticīdiem, bet mazais arbūzs var nebūt vēl nogatavojies. Un piefiksē tā svaru – arbūzam jābūt smagākam, kā tas izskatās.

Puisis un meitene

Iespējams, daudzi to nezināja, bet arbūzus iedala pēc dzimuma – ”puisis” un ”meitene”. ”Puikas” pēc izmēra ir lielāki ar garenāku formu un ūdeņainu garšu, bet ”meitenes” ir apaļākas formas un ļoti saldas.

Foto: F64

Pārbaudi asti

Arbūzam aizmugurē ir astīte. Ja tā ir sausa, oga ir nogatavojusies labi, bet, ja tā ir zaļa vai tās vispār nav, arbūzs no lauka novākts pārāk ātri.

30 cm no zemes

Ja vēlies iegādāties arbūzu kādā ceļmalā, noteikti izvēlies tos, kas atrodas vismaz 30 cm no zemes.

1 komentārs