28 komentāri
”Geokečinga” slēpnis, avārijas vieta vai vietējo iniciatīva? Atklāts Ventspils šosejas mistiskā koka noslēpums
Foto: Sabīne Zvirbule/ Skaties.lv

Nesen milzu popularitāti iemantoja ziņa par noslēpumainu koku Rīga–Ventspils šosejas malā. Jau gadu uz tā gulst gan rotaļu lāči, gan citi tēli. Portāls Skaties.lv devās izzināt rotaļlietu koka noslēpumu, izvaicājot vietējo pašvaldību, apkārtnes iedzīvotājus un citus, kuri varētu ko zināt par neparastā objekta vēsturi.

Par noslēpumaino koku, ko šoferi ievērojuši Ventspils šosejas malā, lasi arī šeit.

Kā Skaties.lv noskaidroja Engures novada domē, koks, uz kura krājas mantiņas, savu mūžu beidzis pirms gadiem septiņiem, astoņiem.

”Priede, salīdzinoši ar visiem pārējiem kokiem, bija ļoti resna. Stiprā vējā, šķiet, 2005. gadā koks tika nolauzts. Parks (Ķemeru nacionālais parks – red.) negribīgi nevāca kopā, atlikušo daļu nosmērēja ar zaļu smēri.

Rotaļlietu krāšanās ir tautas iniciatīva, kas sākās pirms gada,” portālam Skaties.lv skaidro Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Engurē sākumā domājuši, ka ar neparasto instalāciju kāds mēģinājis dabā attēlot ainiņu no iemīļotās šokolādes ”Lācītis Ķepainītis” iepakojuma.

”Sākumā koks tā arī izskatījās. Tagad jau visām rotaļlietām pietrūkst rūmes,” papildina Važa.

Viņš akcentē, ka vietā, kur atrodas koks, par laimi, nav noticis ceļu satiksmes negadījums un mistiskā instalācija nav piemiņas vieta bojāgājušajiem.

Foto: neparastais koks

Taču kurš liek šīs mantiņas?

Ķemeru nacionālā parka direktors Andris Širovs norāda, ka rotaļlietu novietošana uz nolūzušās priedes ”nav parka organizēta akcija”. ”Viens ir sācis tās mantiņas likt, un pārējie to turpinājuši darīt,” par tautas iniciatīvu Ķemeru nacionālajā parkā stāsta Širovs.

Izteikts variants, ka interesantā vieta varētu būt populārās slēpņu spēles ”geokečinga” viens no punktiem, bet rotaļlietas tur atklāj spēles dalībnieki.

Skaties.lv uzrunātais ”geokečeris” Artūrs noliedz šo variantu. ”Nē, ”kastītes” (”geokečinga” kontrolpunkts – red.) tur nav. Skaists koks, bet ar ”geokečinku” tam nav sakara,” uzsver Artūrs.

Arī Skaties.lv vietējie iedzīvotāji īsti nezina, kurš liek šīs mantiņas. Visticamāk, tas neesot neviens no vietējiem – tad jau citi būtu to zinājuši.

“Es tik atceros, ka sākumā bija viens un tagad jau vesela čupa. Atzīšos, ka man arī bijusi vēlme tur nolikt kādu lāci, bet vēl neesmu to izdarījis.

Droši vien tiem, kas regulāri brauc pa to ceļu, arī sagribas pielikt kaut ko klāt, un tā arī viņi tur savairojušies,” spriež apkārtnes iedzīvotājs Mārtiņš.

Aculiecinieka foto:

TOP komentāri

 • Miša
 • Guna
  +7 +7 0

  Guna

  Pirms aptuveni diviem gadiem, vēlējos rotaļlietas nogādāt bērnu namā, visas izmazgāju skaisti saliku maisā, (nebija plēstas, vairāk stāvēja tikai skatam, nekā tika izmantotas) , bērnunams no tām atteicās, jo esot pilns un nav , kur likt. Tāpēc labāk,lai veidojas šāds apskates objekts, nekā pa taisno tās nonāk konteneros.
 • anita
  +7 +7 0

  anita

  Varbūt būtu lietderīgāk novietot tur konteineru un mantiņas ziedot bērnunamiem , ne atstāt sapūt lietū un sniegā ?Būtu patīkami apzināties , ka kādam par to sanāks mazs prieks...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl