Gandrīz neticami! Mūzika kaķiem iekaro pirktāko albumu topu

Komentāri

Milzu panākumus pirktāko klasiskās mūzikas albumu tabulās jau paspējusi gūt kāda tikai pirms nedēļas izdota skaņdarbu izlase. Interesants ir fakts, ka tā domāta nevis cilvēkiem, bet gan kaķiem.

Kompānijas Universal Music albums Kaķiem ir pirmais mūzikas disks dzīvniekiem, ko izdevusi kāda no pasaulē ietekmīgākajām ierakstu firmām. Unikālā skaņu un klasiskās mūzikas kolekcija dienas gaismu ieraudzīja tikai 14. oktobrī, bet jau šonedēļ atrodas pārdotāko klasiskās mūzikas ierakstu pašā galvgalī.

Viens no ieraksta autoriem ir amerikāņu čellists un komponists Deivids Tejē, kurš pats pret kaķiem ir alerģisks. Viņam ir teorija, ka katram zīdītājam intuitīva bioloģiska reakcija uz skaņām, kas dominējušas agrīnā bērnībā. Kaķu gadījumā tā ir zīšana, murrāšana. Šīs skaņas ir dzirdamas Tejē radītajā mūzikā.

Taču jaunais ieraksts dara laimīgus ne tikai kaķus. Tejē stāsta, ka daudzi kaķu saimnieki neslēpj, ka arī viņiem ir patīkami klausīties kaķiem domātos skaņdarbus un viņi, kopā klausoties šo mūziku, jūtas tuvāki savam četrkājainajam draugam.

Komponists cer, ka šie ieraksti nākotnē varētu tikt izmantoti, lai padarītu jaukāku arī nebrīvē mītošo dzīvnieku ikdienu.

Video

Lasi vēl