Gaismas festivālā Staro Rīga var piedalīties ikviens

0 Komentāru
Gaismas festivālā Staro Rīga var piedalīties ikviens
Foto: LETA

Sācies gaismas festivāls Staro Rīga. Ikviens ir aicināts veidot savus gaismas objektus, piedalīties kopīgās gaismu instalācijas Pavards veidošanā un balsot par labākajiem objektiem. Festivāls turpināsies līdz 21. novembrim, un tā devīze šogad ir Gaismu sauca… Latvijas māju sajūtu meklējot.

Apmeklētāji var nobalsot par sev tīkamākajiem objektiem, sūtot īsziņu STAROxx ar objekta numuru pa tālruni: 1188. Jāņem vērā, ka ar burtiem A-I numurētie objekti jāaizstāj ar cipariem no 1-9.

Līvu laukumā tiek veidota instalācija Pavards, kurā, svinot mūsu valsts dzimšanas dienu, festivāla apmeklētāji tiek aicināti līdzdarboties gaismas un sveču instalācijas veidošanā, katrs tai pievienojot savu līdzi atnestu gaismas objektu – apgleznotā stikla traukā ievietotu sveci. “Apgleznojiet burciņas ar dažāda veida krāsām, marķieriem vai lieciet lietā nagu lakas krājumus. Aplīmējiet tās ar avīzēm, vai ietiniet kreppapīrā, tādējādi radot dažādu krāsu dzīvās gaismas avotus. Mēs aicinām jūs būt radošiem un izmantot visdažādākās apgleznošanas tehnikas,” aicina projekta autori.

FOTO: Staro Rīga 2015


Staro Rīga 2015 rīkotāji no 18. līdz 21. novembrim aicina ikvienu rīdzinieku veidot gaismas instalācijas savos namu logos, lietojot dažādas gaismas tehnikas, lai svētku noskaņojums pārņemtu visu pilsētu. Rīdzinieki, kas izgaismos savus logus, festivāla laikā var reģistrēt savus darbus interaktīvā kartē staroriga.lv.

Atgādinām, ka gaismas festivāla Staro Rīga 2015 objekti būs aplūkojami līdz 21. novembrim katru dienu no plkst. 18.00 līdz 23.00. Visa informācija par festivāla objektiem, kā arī detalizēta karte ar objektu atrašanās vietām pieejama festivāla mājaslapā staroriga.lv. Kartes apmeklētājiem pieejamas festivāla informācijas centros Līvu laukumā un Baumaņa skvērā.

Gaismas festivāls Staro Rīga šogad notiek UNESCO Starptautiskā gaismas un gaismas tehnoloģiju gada zīmē. Šajā gadā sabiedrība aicināta novērtēt gaismas tehnoloģiju nozīmi cilvēces kultūras un mākslas attīstībā, akcentējot tehnoloģiju nozīmi ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, to nozīmi katra cilvēka dzīvē un ikdienā. Pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē īpaša uzmanība tiks pievērsta gaismas un gaismas tehnoloģiju nozīmei cilvēces labklājības sekmēšanā, tostarp informācijas pieejamības, sabiedrības veselības veicināšanā un globālo vides aizsardzības mērķu sasniegšanā.

Šogad gaismas festivāls Staro Rīga notiek astoto gadu.

Skaties video!

0 Komentāru