Komentāri
Franču “zirnekļcilvēks” Kazahstānā “iekaro” 168 metrus augstu debesskrāpi
Foto: facebook/frenchspiderman

Par sevi atkal atgādinājis franču alpīnists Alēns Robērs, kuru dēvē arī par zirnekļcilvēku. Viņš pirmoreiz pabijis Kazahstānā, kur valsts galvaspilsētā uzkāpis vienā no pilsētas augstākajiem debesskrāpjiem.

Alēnam Robēram bija nepieciešama stunda un septiņas minūtes, lai ”iekarotu” 168 metrus augstajā Esentai debesskrāpī Alma Atā. Tas ir pirmais debesskrāpis, ko viņš pieveicis Centrālāzijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parasti gan Robērs kāpj debesskrāpjos bez jebkādiem drošības palīglīdzekļiem un bez ēkas saimnieku atļaujas. Taču šī reizei bija izņēmums – pasākuma rīkotāji to bija iecerējuši kā šovu un nebija gatavi tam, ka alpīnists nesasniedz ēkas virsotni.

Par spīti stiprajam vējam 54 gadus vecajam Robēram izdevās ēkas virsotni sasniegt, un viņš pat pamanījās uzņemt pašbildi un sūtīt lejā stāvošajiem apmēram 2000 skatītājiem gaisa skūpstus.

 

Alēns Robērs līdz šim ir uzkāpis vairāk nekā 70 augstceltnēs visā pasaulē, to vidū kompānijas IBM galvenajā mītnē, Petronas debesskrāpjos Mailaizijā un daudz kur citur. 2011. gadā viņš sešu stundu laikā uzkāpa pasaules augstākajā ēkā – 828 metrus augstajā Burdž kalifa debesskrāpī Dubajā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl