Foto: Unikālās Preiļu autorlelles skatāmas Rīgā

Komentāri
Foto: Unikālās Preiļu autorlelles skatāmas Rīgā
Publicitātes foto

Līdz šim mākslinieces Vladlenas darinātās skaistās un unikālās lelles bija aplūkojamas tikai starptautiskās izstādēs un leļļu galerijā Preiļos, savukārt tagad tās priecēs arī rīdziniekus – gaišā un plašā galerijā Vecrīgā.

Kopš maija vidus Vaļņu ielā 19 (ieeja no Gleznotāju ielas) darbojas starptautiski pazīstamās mākslinieces Vladlenas autorleļļu galerija Vladlena. Galerijas nosaukums nav nejaušs: tas veidots, saliekot kopā mākslinieces vīra Vladimira (viņš ir mākslinieces mūza, iedvesmotājs un lielākais atbalsts) un viņas pašas vārdu (Jeļena), tas arī kļuvis par mākslinieces radošo pseidonīmu.

Tiesa, lelles galerijā ir tikai aplūkojamas, un tās tiek pārdotas ļoti retos gadījumos – tikai privātkolekcijām, muzejiem, galerijām un patiesiem mākslinieces talanta cienītājiem.

Vladlenas pievēršanās leļļu gatavošanai arī nav nejaušība: kopš bērnības viņai ir paticis zīmēt un darboties ar rokdarbiem, tieši tādēļ Vladlena kļuva par mākslinieci dekoratori. 2007.gadā viņai tika atnesta salauzta lelle. Vladlena to salaboja un izveidoja atbilstoši savai gaumei, un pēc tam. izdomāja radīt lellei draugu. Tā viss arī sākās.

Savos darbos Vladlena parāda gan tēlnieka, gan šuvējas, arī grima mākslinieces un pat apavu meistara prasmes. Tērpi ir veidoti tik meistarīgi, ka reizēm ir grūti noticēt, ka lelle ir tikai viena mākslinieka roku darbs. Vladlena ir profesionāla meistare, kura demonstrē izcilas prasmes, izgatavojot autorlelles dažādās tehnikās, pilnībā pārvaldot gan mūsdienīgas, gan senatnīgas metodes darbā ar dažādiem materiāliem, ko pielieto šajā mākslas nozarē.

Oriģinālā un radošā Vladlenas pieeja mākslinieciskai tēlu pasniegšanai spilgti norāda uz viņas kā mākslinieces talanta daudzpusību, kurai ir neordinārs redzējums uz lietām un īpaši izsmalcinātas idejas. Izvēlēto krāsu gammas, Vladlenas kustībā sastingušās lelles un to plastika apbur ikvienu skatītāju.

Mākslinieces talants ir unikāls, un viņas darbi ir zīmīgi ar to daudzveidību – no buduāra, dizaina lellēm un portretu lellēm līdz pat pārsteidzošām stīmpanka stila lellēm.

Unikālo un neatkārtojamo mākslas darbu – Vladlenas radīto autorleļļu – galerija strādā katru dienu bez brīvdienām no plkst.10 līdz 19.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl