FOTO: Tēva dienas festivālu apmeklē arī Latvijas populārākie tēvi

Komentāri
FOTO: Tēva dienas festivālu apmeklē arī Latvijas populārākie tēvi
Foto: Renārs Koris

Lai apliecinātu Tēva dienas nozīmīgumu un to, ka sabiedrības stereotipiem attiecībā uz tēva un mātes lomu ir jāmainās, nedēļas nogalē Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv rīkoto Tēva dienas festivālu apmeklēja Latvijas Republikas labklājības ministrs Uldis Augulis ar ģimeni un mazmeitiņu, kā arī Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs ar sievu un dēlu.

”Latvijā ir ļoti daudz gādīgu tēvu, kuri ikdienā sniedz saviem bērniem nenovērtējamu atbalstu. Tāpēc arī tēvi ir pelnījuši pateicību, atzinīgus vārdus un īpašu dienu, kurā viņus godina visa ģimene un sabiedrība kopumā,” Tēva dienas festivāla atklāšanas uzrunā teica labklājības ministrs Uldis Augulis. Viņš norādīja, ka, svinot Tēva dienu, svarīgi ir vērst uzmanību arī uz vīrieša pienākumiem un atbildību, kas saistīti ar bērna ienākšanu ģimenē un kļūšanu par tēvu. Ministrs Tēva dienas festivālu apmeklēja ģimenes lokā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

Savukārt Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs, kas šogad kļuvis par tēvu dēlam Tomam, savā uzrunā teica, ka vecākiem dzīve ir iedalāma posmos pirms un pēc kļūšanas par vecākiem. ”Saku paldies arī mammām, jo bez viņām mēs nebūtu tēti,” akcentēja Nils Ušakovs. Viņš Tēva dienas festivālu apmeklēja kopā ar sievu Ivetu Strautiņu-Ušakovu un dēlu.

Oficiāli Tēva diena Latvijā svinama septembra otrajā svētdienā, un Tēva dienas festivāls ieskandināja šīs dienas gaidīšanu, aicinot mācību iestādes, darba kolektīvus un ģimenes līdz oficiālajiem svētkiem sarūpēt kādu pārsteigumu tēviem un ieviest šos svētkus kā ikgadēju tradīciju.

Pasākumu jau otro gadu vadīja TV seja, molekulārbiologs un tētis Juris Šteinbergs, un šoreiz viņa kompanjoni bija mazie vadītāji Klāvs un Lība Smildziņi.

Tēva dienas festivāls 2015 šogad notika kopā ar Rīgas interešu izglītības centru ikgadējo pasākumu ”Nāc un piedalies!”, tāpēc visas dienas garumā Vērmanes dārzā bija vērojama jo liela rosība, ģimenēm piedāvājot visdažādākās aktivitātes, paraugdemonstrējumus un koncertu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl