FOTO: spītējot siltajam laikam, Jelgavā top ledusskulptūras

Komentāri
FOTO: spītējot siltajam laikam, Jelgavā top ledusskulptūras
Publicitātes foto

Nedēļas nogalē jau astoņpadsmito gadu Jelgavā norisināsies Ledus skulptūru festivāls, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem ziemas pasākumiem Latvijas kultūras dzīvē. Lai arī laikapstākļi šobrīd nav tie piemērotākie ledusskulptūru tapšanai, tiek ieguldīta visa gados uzkrātā pieredze, lai sagatavotos festivālam.

Svētdien, 31. janvārī, Jelgavā ieradās 32 starptautiski atzīti mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Polijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Kanādas. Pirmdien, 1. janvārī, tika uzsākts darbs pie 30 individuālajām skulptūrām par tēmu Pasaules brīnumi. Patlaban visi darbi atrodas lielā refrižeratorā jeb aukstuma kamerā, lai tiktu izstādīti festivāla atklāšanas dienā, stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūra pārstāve Marta Zīverte. Savukārt šodien, 2. februārī, atbilstoši festivāla plānam tiks uzsākti darbi pie komandu skulptūrām. Šogad komandu skulptūras tiks veidotas no viena liela (200x100x50 cm) un astoņiem maziem (100x50x25 cm) blokiem.

Ikvienam ir iespēja sekot līdzi tiešraidē festivali.jelgava.lv, kā ledus bloki tiek apvienoti vienā veselumā un pārvēršas ledus mākslas darbā.

Mākslinieku veikumu ikviens aicināts novērtēt no 5. līdz 7. februārim pašā Jelgavas sirdī – Pasta salā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl