Foto: Spirta kravas pieņemšana pirms simt gadiem un šodien

Komentāri
Foto: Spirta kravas pieņemšana pirms simt gadiem un šodien
Publicitātes foto

Svinot 115 gadus, kopš AS Latvijas balzams (LB) vēsturiskajā spirta noliktavā tika saņemta pirmā rektificētā spirta krava – 824 spaiņi 97% spirta – un aizsākās uzņēmuma darbība, šodien LB svinīgi pieņēma spirta kravu 80 000 litru apjomā, apliecinot šā procesa nemainīgo nozīmi alkohola ražošanā.

Šogad aprit 115 gadu, kopš darbu sāka Rīgas valsts degvīna noliktava Nr. 1 (tagadējais Latvijas balzams), lai nodrošinātu Vidzemes guberņā ieviesto valsts spirta monopolu. Par uzņēmuma dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1900. gada 30. aprīlis, kad fiksēts pirmais akts par rektificēta spirta kravas pieņemšanu noliktavā.

AS Latvijas balzams ražotnē esošās tvertnes tika uzstādītas 1912. gadā. Šobrīd tiek regulāri pārbaudīts to sieniņu biezums, bet, tā kā tajā laikā tās tik profesionāli izgatavotas, uzņēmuma pārstāvji ir pārliecināti, ka tvertnes tiks izmantotas vēl vismaz nākamos 50 gadus.

Svinīgajā spirta kravas pieņemšanā šodien LB valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš uzsvēra, ka alkoholisko dzērienu ražošanā izšķiroša nozīme ir tā galvenajām izejvielām – spirtam un ūdenim, pret kuru kvalitāti tiek izvirzītas visstingrākās prasības.

”Augstākās raudzes graudu spirtu šodien iepērkam gan no Eiropas, gan no Krievijas, un tas tiek izmantots, lai nodrošinātu dzērienu ražošanu un eksportu uz vairāk nekā 160 pasaules valstīm. Tāpat lepojamies, ka dzērienu izgatavošanā izmantojam divu LB teritorijā esošo dziļurbumu ūdeni.”

”Mēs esam mūsdienīgs ražotājs, kas ar cieņu izturas pret vēsturiskām vērtībām – arī šodien uzturam labā kārtībā un izmantojam vairāk nekā 115 gadu veco spirta noliktavu, kas ir pirmsākums uzņēmuma darbībai,” akcentē G. Aboltiņš-Āboliņš.

Vidēji mēnesī uzņēmums pieņem 1,3 miljonus litru jeb 13 dzelzceļa cisternas ar augstākās kvalitātes graudu spirta, kas tiek izmantots vairāk nekā 130 dažādu dzērienu zīmolu ražošanā. Tieši LB top tādi pasaulslaveni zīmoli kā Stolichnaya, Moskovskaya, Rīgas Melnais balzams, Allažu ķimelis. Pērn AS Latvijas balzams saražoja 4,6 miljonus dekalitru alkoholisko dzērienu, kas ir par 11% vairāk nekā 2013. gadā.

Kā liecina vēstures arhīva dati, 1903. gada novembrī uzņēmumā strādāja jau 204 strādnieki, no kuriem lasītpratēji bija 175. Šodien AS Latvijas balzams nodarbina 600 strādājošo divās ražotnēs – A. Čaka iela 160 un A. Briāna ielā 7.

Savu tagadējo nosaukumu uzņēmums ieguvis 1970. gadā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl