Komentāri
Foto: Smilšu skulptori rosās Jelgavas centrā; ielūkojies nedēļas nogalē gaidāmajā festivālā jau tagad!
Foto: Kristaps Hercs

Jau ceturto dienu Jelgavā, Pasta salā notiek rosība – ikgadējā Smilšu skulptūru festivāla gaidās 12 valstu mākslinieki no vairāk nekā 900 tonnām smilšu rada darbus par tēmu Nākotnē pēc 750 gadiem.

No 23. līdz 24. maijam Jelgavā, Pasta salā norisināsies 9. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Summer Signs. Tas ir lielākais Smilšu skulptūru festivāls Baltijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dalībai festivālā žūrijas komisija atlasīja 15 profesionālus tēlniekus no divpadsmit valstīm – Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Bulgārijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ķīnas.

Pirmos iespaidus par smilšu mākslas darbiem vari gūt fotogalerijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl