FOTO: Sigulda mostas zelta rudenī

Komentāri
FOTO: Sigulda mostas zelta rudenī
Foto: Artis Pupiņš, Skaties.lv

Laiks doties uz Siguldu, kur vērojams visskaistākais Latvijas rudens, kā to šogad atzinis izdevums National Geographic, bet 2013. gadā novērtēja arī Lielbritānijas laikraksta The Guardian lasītāji.

Zelta rudens jau vairāk nekā gadsimtu ir viens no visas Latvijas simboliem un tūrisma galvenajiem vilinājumiem. Siguldā sev piemērotas nodarbes atradīs ne tikai tie, kas vēlas doties nesteidzīgās pastaigās, baudot krāšņās dabas ainavas, bet arī aizraujošu aktivitāšu piekritēji, norāda pašvaldībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Populārākie apskates objekti novadā ir Turaidas muzejrezervāts, Livonijas ordeņa Siguldas pils, gaisa trošu vagoniņš, Gūtmaņala, Velnalas kājnieku tilts un ap to esošās pastaigu takas, kā arī daudzie aktīvās atpūtas objekti.

Šīs sezonas jaunums ir jaunatklātais skatu tornis gaisa trošu vagoniņa Krimuldas stacijā, kas atklāj jaunu skatu punktu krāšņajai rudens ainavai pāri Gaujas senlejai, pastāstīja pašvaldībā.

Tūrisma informācijas centrā ir informācija par astoņiem jauniem pastaigu maršrutiem Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senlejas labākās skatu vietas, Turaidas gravas un alas, Lojas krastus un Gaujas krastus no Siguldas līdz Rāmkalniem. Savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts gar Gauju no Siguldas līdz Līgatnei, kā arī vienas dienas maršruts Siguldas un Allažu apkaimē.

Kā vēl viena alternatīva zelta rudens baudīšanai ir īpašs laivošanas maršruts no Līgatnes līdz Siguldai.

Infrastruktūras uzlabojumi šogad veikti daudzviet Gaujas Nacionālajā parkā, kur Dabas aizsardzības pārvalde uzlabojusi dabas tūrisma infrastruktūru aptuveni 20 kilometru garumā, piemēram, Velnalas apkārtnē, Bebru takā, Gūtmaņalas un Paradīzes kalna apkaimē. Daļā objektu labiekārtošana vēl turpinās, tos plānots pabeigts līdz šī gada nogalei.

Siguldas viesu ērtībām pilsētā un Gaujas senielejā izveidoti papildu stāvlaukumi, piemēram, pļavā pie panorāmas rata un teritorijā pie Krišjāņa Barona pieminekļa, kā arī pie Turaidas muzejrezervāta. Siguldā atsevišķās ielās notiek remontdarbi, tādēļ pašvaldība aicina pilsētas viesus būt saprotošiem un ievērot norādes uz ielām.

Fotogrāfijās iemūžināts aizvadītās svētdienas rīts Siguldas pusē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl