FOTO: sievu nešana kļūst par profesionālu sportu

Komentāri
FOTO: sievu nešana kļūst par profesionālu sportu
Foto: EPA/ LETA

20. pasaules čempionāts sievu nešanā nedēļas nogalē noticis Somijā. Dīvainais sporta veids piesaista arvien lielāku skatītāju interesi. Sacensību tiešraidei internetā šogad sekojuši miljoniem skatītāju visā pasaulē.

Ir pagājuši jau 20 gadi, kopš Somijā tika rīkots pirmais čempionāts sievu nešanā. Kopš sacīkšu pirmsākumiem mainījusies gan veicamā distance, gan dalībnieku attieksme. Parasta ceļa gabala vietā tagad distancē iekļauts baseins un augstuma barjera. Dalībnieku motivācija vairs nav tikai jautra izklaide, galvenais ir sportiskais mērķis – finišēt pirmajiem.

Šā gada sacensībās par čempiona titulu sacentās 60 pāri no 14 valstīm. Sīvajā konkurencē atkal labākie bija somi. Villem Parviainenam izdevās aizstāvēt savu pērn iegūto rekordu. Tiesa šoreiz viņš nesa citu sievu – vingrotāju Sāru Viljanenu. Abi čempioni par uzvaru bija sajūsmā un jutās ļoti apmierināti, jo viņiem izdevās nepilnu trīs sekunžu intervālā aiz sevis atstāt pieckārtējo sacīkšu uzvarētāju vietējo juristu Taisto Mieteinenu un viņa sievu Kristīnu. Trešo vietu ieņēma pāris no Krievijas.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl