FOTO: Riodežaneiro karnevāls sasniedzis kulmināciju

Komentāri
FOTO: Riodežaneiro karnevāls sasniedzis kulmināciju
Foto: Scanpix

Slavenais Riodežaneiro karnevāls, kurā savu meistarību demonstrē reģiona labākie dejotāji, pulcējis simtiem tūkstošu skatītāju no visas pasaules.

Brazīlijas labākās sambas skolas mērojušās spēkiem pasaules slavenajā Sambodromā – tā ir parāde, kurā konkurējošās sambas skolas centās pārspēt cita citu ar krāšņākajiem tērpiem un maskām, skaļākajām balsīm un neparastākajām karnevāla platformām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrai skolai ir karaliene, aiz kuras seko orķestris. Viņa parasti ir ģērbta viskrāšņāk, taču pēdējos gados šī loma kļuvusi arvien pretrunīgāka, jo par karalieni bieži uzstājas kāda slavena aktrise vai modele, nevis kāds no skolas.

Parādes, kas notika vairākas dienas, ir kulminācija piecu dienu ilgajam karnevālam, kurā apvienotas katoļticīgo Portugāles kolonistu un afrikāņu vergu tradīcijas. Karnevāla svinības noslēdzas šodien, 10. februārī.

Spilgtākos mirkļus no Riodežaneiro karnevāla skaties galerijā!

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl