Komentāri
FOTO: Rīgā ar liftu iespējams uzbraukt pat 100 metru augstumā
Foto: F64

Rīgā augstākā vieta, kur ved lifts, atrodas gandrīz 100 metru augstumā. Taču kopējais celtnes augstums tai ļāvis ierindoties Eiropas Savienības augstāko torņu saraksta augšgalā.

Pasaulē par debesskrāpi tiek uzskatīta biroju vai dzīvojamā ēka, kuras augstums pārsniedz 100 metru robežu, bet augstceltnes statusu ēka iegūst, ja pārsniedz 50 metru robežu. Raksta turpinājumā uzzini, cik augstu iespējams nokļūt virs Rīgas centra namu jumtiem!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas augstākā dievnama – Svētā Pētera baznīcas – torņa augstums ir 121 metrs, bet interesentiem ar liftu iespējams pacelties līdz 73 m augstumam. Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca (Ģertrūdes 21) ir 63 m augsta, bet Jaunā Svētās Ģertrūdes baznīca (Brīvības un Tallinas ielas krustojumā) – 69 m. Tikmēr Rīgas Doms slejas 90 m augstumā. Radisson Blu Hotel Latvija (agrāk Viesnīca Latvija, Reval Hotel Latvija) ēkas augstums ir 85,65 m, bet Latvijas Zinātņu akadēmijā lifts ved līdz 65 m augstumam, kamēr pati celtne ir 107,6 metri. Zaķusalas radio un televīzijas torņa skatu laukums atrodas 97 m augstumā, bet kopējais torņa augstums ir 368 m.

Starp publiski nepieejamiem objektiem augstumā ziņā izceļas Z-Towers Pārdaugavā, kura augstums ir 135 m. Otra Daugavas kreisā krasta augstuma pērle ir Saules akmens, kas ir 123 m augsts. Zemkopības ministrijas augstceltne slienas 92 m augstumā. Tādā pašā augstumā ir Daugavas otrajā krastā esošais bijušais Preses nams (dažos avotos gan minēts, ka tā augstums ir 76,80 m).

Starp objektiem, kuri nekādi nav paredzēti, lai tajos kāptu, minami divi – Vanšu tilts, kura pilons ir 109 m augsts, bet Brīvības pieminekļa kopējais augstums ir 42 m.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl