FOTO: radīts tumsā mirdzošs veloceliņš, kuru darbina saules enerģija

Pievienot komentāru
FOTO: radīts tumsā mirdzošs veloceliņš, kuru darbina saules enerģija
Scanpix

Polijā testa režīmā sācis darboties pirmais pilnībā ar saules enerģiju uzlādējamais veloceliņš, kas naktī spīd. Šis jaunievedums ļoti noderētu arī Latvijā!

Riteņbraukšana ir viens no videi visdraudzīgākajiem pārvietošanās veidiem. Tumšie rudens vakari gan šo prieku nedaudz apgrūtina, tomēr, pateicoties poļu zinātnieku izgudrojumam, riteņbraukšana tumšajā laikā ir kļuvusi ne tikai drošāka, bet arī aizraujošāka.

Veloceliņš, kas satumstot iemirdzas skaistā, zilā krāsā, atrodas Lidzbarakas Varminskas pievārtē, Polijas ziemeļos. Tas izgatavots no sintētiska materiāla, ko dienas laikā uzlādē saule, bet, iestājoties tumsai, tas spēj izstarot gaismu līdz pat 10 stundām.

Scanpix

Scanpix

Šo konceptu zinātnieki radījuši, iedvesmojoties no slavenā Starry Night veloceliņa Nīderlandē, tomēr poļu radītā tehnoloģija krietni atšķiras no holandiešu versijas, kurā veloceliņš ir izgaismots ar LED spuldzītēm. Poļu radīto veloceliņu pilnībā darbina tikai saules enerģija. Šobrīd tas vēl joprojām tiek testēts, bet mēs ceram, ka šī spožā ideja jau pavisam drīz tiks ieviesta arī citās valstīs, tostarp, protams, Latvijā.

Foto

Lasi vēl