FOTO: pasaulē atzinību sācis gūt ”atkritumu tūrisms”

Komentāri
FOTO: pasaulē atzinību sācis gūt ”atkritumu tūrisms”
Foto: Scanpix

Kas vieniem izgāztuve, no kuras turēties pa gabalu, citiem – iekārojams apskates objekts. Arvien lielāku popularitāti iemanto tā sauktais “atkritumu tūrisms”. Viens no šādiem tūristu iecienītiem objektiem ir Ņujorkas kuģu kapsēta, ziņo rīta raidījums 900 Sekundes.

Tūristi koši krāsotos kajakos dodas izbraucienā pa kuģu kapsētu, kas atrodas Ņujorkā. Kajaki kontrastē ar sarūsējušajiem vrakiem. Te redzami gan veci prāmji, velkoņi un okeāna laineri, gan Otrā pasaules kara mantojums – militārie kuģi un zemūdenes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo vietu reiz uzskatīja par nepievilcīgu, no kuras novērst acis. Tagad tā piesaista tūristu pūļus. Interesentu doties tā sauktajās “atkritumu tūrēs” ir tik daudz, ka ekskursijas nereti ir izpārdotas un apmeklētākas par tradicionālo ūdens tūrismu.

Kā stāsta tūrisma kompānijas pārstāvis, viņa klienti sarunu parasti sāk, jautājot par maršrutiem, kuros var redzēt gleznainus dabas skatus. Taču inetrese par tiem pazūdot, tiklīdz tūristiem tiek parādīti attēli ar kuģu kapsētu. Šādu vietu apmeklēšana kļuvusi par jaunu tendenci tūrismā.

Kā vieni no populārākajiem šādiem objektiem ASV tiek minēts pamestais Mičiganas Centrālais vilcienu depo, bijušās rūpnīcas Detroitā un sena autokapsēta Džordžijas štatā, kur atrodas vairāk nekā četri tūkstoši automobiļu.

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl