Komentāri
FOTO: tetovēts Čaks un Rainis “kepkā” – stilizēti latviešu literārie ģēniji uz tava T krekla!
Foto: Emīls Kālis

Latvijas dizaina pasaule turpina satricināties ar jaunām un interesantām zīmolu idejām. Tā, piemēram, sevi pieteikusi trīs jauniešu apvienība, kas sevi dēvē par Connoisseur un kuri piedāvā stilīgus kreklus ar Latvijas literatūras lielajiem “dūžiem” – Aleksandru Čaku, Aspaziju un Raini.

“Esam izveidojuši dizainus ar trim spēcīgām, poētiskām personām – Rainim, Aspazijai un Aleksandram Čakam,” stāsta viena no idejas autorēm Kristīne Zukure. Connoisseur komandā ir vēl divi cilvēki – Jānis Skrīveris un Signe Skalberga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz krekliem redzamas stilizētas šo trīs personību ģīmetnes, bet klāt pievienoti katra autora citāti – Raiņa Pastāvēs, kas pārvērtīsies (kas tiek uzskatīta par tādu kā projekta esenci), Aspazijas Ikdienā arī ir zelts, tikai atroc!, taču no Aleksandra Čaka rindām izvēlēta Bij dziļa nakts, kad tu man atmirdzēji, Nu saule mirdz, bet tagad dziesti tu.

FOTO

“Kā redzams, tie nav viņu tipiskie portreti, tie ir stilizēti un tendēti uz jauniešiem. Šīs personības ir latviešu klasiķi, spēcīgas personības, kuras, ņemot vērā šo prātu radošumu, ir padarītas laikmetīgākas,” komentē Zukure, kura ar šo zīmolu un tā komandu vēlas turpināt tik mūsdienīgajā pasaulē nest tālāk šīs vērtības ar jaunām un neparastām idejām, radot šo jauno projektu.

VIDEO

Connoisseur Fall`15Par vērtību mēs saucam nevis to, kas nāk no lietām pašām, bet to, ko tajās ieliekam. Tā nu atainojam savām acīm un idejām šīs spēcīgās poētiskās personas – Raini, Aspaziju un Aleksandru Čaku, modernākā gaisotnē. Bez šaubām, vēlamies teikt neskaitāmus paldies iesaistītajiem zelta cilvēkiem. Milzīgs paldies un ovācijas video ekspertiem Artūrs Rudavs un Krists Krūskops, kuriem pelnīta Oskara balva. Ne mazāk lielu pateicību sakām Emīls Kālis par tik dzīvām un sajūtu pilnām bildēm, kuras drīz vien būs tā lieliskā iespēja redzēt. Virkne milzīgu paldies iet pie Niks Evalds, Rebeka Geslere un Karlis Svoks, kuri iesaistījās visdažādākajos veidos un ļāva projektam notikt. Kas ir īpaši svarīgi? Šie krekli nebūtu iespējami, ja Signe Skalberga nebūtu pielikusi savu neizmērojami talantīgo roku dizaina tapšanas procesā, milzu apskāvieni un paldies viņai.Noteikti nevajadzētu aizmirst par ļautiņiem, uz kuriem tad šie dzejnieku T krekli izskatās tik lieliski un satriecoši – paldies Karlīne Anete Nagliņa, Megija Milberga un Dzintars Rožkalns par manekenu aizvietošanu. Par viesmīlīgo uzņemšanu un vides sagatavošanu sakāms paldies Siltumnīca, kas varētu būt viena no omulīgākajām un pasakainākajām vietām tepat Latvijā. Brīnišķīgo matu rotu autore ir Burberga Rada , kas katru no tām ar rokām izstrādā līdz pēdējam sīkumam, taču zeltainos un latviskos tetovējumus ar lielāko prieku ikvienam interesentam piedāvās TAADA.AADA. Paklanīšanās un sirsnīgs paldies Jums visiem visiem.

Posted by Connoisseur on Monday, September 28, 2015

Zīmola radītājiem radies priekšstats, ka šodienas jaunieši un bērni nav īpaši tendēti uz literatūras žanra apgūšanu un grāmatu lasīšanu, jo tik daudz ko spēj sniegt internets un modernās tehnoloģijas. “Tādēļ arī minētie 4 latviešu tautas dižgari ir atainoti drīzāk ekscentriski, nevis ierasti, lai vidusmēra jaunietis varētu atpazīt sev pazīstamas zīmolu lietas, populārās kultūras sastāvdaļas, ieskatīties katra autora koptēlā un visbeidzot izlasīt arī katra, autoru prāt, vienu no trāpīgākajiem citātiem.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl