FOTO: noslēdzies Latvijā vērienīgākais gaisa balonu festivāls

1 komentārs
FOTO: noslēdzies Latvijā vērienīgākais gaisa balonu festivāls
Foto: Svetlana Pokule

Ar krāšņu vakara lidojumu virs Saldus novada un balonu spīdēšanu Saldus ielās pagājušās sestdienas, 23. jūlija, vakarā veiksmīgi noslēdzās Starptautiskais Gaisa balonu festivāls Saldum – 160, informē festivāla producents Jānis Kļaviņs.

Lai festivālu padarītu krāšņāku, tajā piedalījās septiņas gaisa balonu ekipāžas (komandas) no Lietuvas, līdz ar to skatītājiem bija iespēja priecāties par teju divdesmit balonu lidojumu, bet svētdienas vakarā saldeniekus un viesus vairākās pilsētas vietās priecēja balonu spīdēšana.

Abas festivāla dienas bija labvēlīgas lidojumiem: notika visi trīs ieplānotie lidojumi – gan piektdien, 22. jūlijā, gan sestdien, 23. jūlijā, baloni devās lidojumos gan no rīta, gan vakarā, priecējot skatītāju simtus. Savukārt piektdienas, 22. jūlija, vakarā Saldū notika degļu parāde, par kuru priecājās arī paši festivāla dalībnieki.

”Esam ļoti priecīgi par to, kā mūs uzņēma skatītāji Saldū! Arī policija nāca talkā, pieskatot, lai viss notiktu augstākajā līmenī. Tāpat esam pateicīgi festivāla rīkotājiem par labo organizāciju,” pauda gaisa balona pilote Renata Narbute no Klaipēdas (Lietuva).

Festivāls pulcēja apmeklētājus ne tikai no Saldus un citām Latvijas vietām, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas u.c. valstīm.

Foto

Festivāla producents Jānis Kļaviņš saka lielu paldies Saldus novada pašvaldībai, kas saviem iedzīvotām sarīkoja šos skaistos svētkus, paldies viesmīlīgajiem pilsētas un apkārtnes iedzīvotājiem, kas cītīgi sekoja gaisa balonu lidojumiem, kuplā skaitā gan no rīta, gan vakarā ierodoties balonu starta vietā! Īpašs paldies to zemju un māju iemītniekiem, kuru teritorijā pēc lidojuma piezemējās gaisa baloni un kuri laipni sagaidīja ekipāžas, apdāvinot viņus ar visdažādākajiem lauku labumiem! Un, protams, liels paldies Latvijas un Lietuvas gaisa balonu pilotiem un visiem, kas palīdzēja organizēt šo festivālu. ”Ceru, ka mums izdevās un ka cilvēki, kas uz Saldu brauca no visas Latvijas un ne tikai, tiešām novērtēja šīs vasaras vērienīgāko gaisa balonu festivālu,” pauž Kļaviņš.

Tikpat gandarīts par izdevušos festivālu ir festivāla tehniskais direktors un gaisa balona pilots Kristaps Frickauss, no sirds sakot paldies visiem pilotiem un komandām, konsultantiem, atbalstītājiem, sponsoriem un organizatoriem.

Atgādinām, ka šis bija viens no pilsētas jubilejas gada centrālajiem pasākumiem.