Foto: Napoleona dzīve atveidota lego klucīšos

Komentāri
Foto: Napoleona dzīve atveidota lego klucīšos
Foto: AFP/ LETA

Svinot 200. gadadienu kopš Francijas imperatora Napoleona sakaušanas Vaterlo pilsētā Beļģijā, kur notika izšķirošā kauja, atklāta neparasta izstāde. Napoleona dzīve tajā atspoguļota, izmantojot lego klucīšus.

Viena no pasaules vēsturē nozīmīgākajām kaujām notika pirms 200 gadiem Briseles tuvumā – tagadējās Beļģijas teritorijā Vaterlo pilsētā. 1815. gada jūnijā Velingtonas hercoga komandētā britu un sabiedroto armija deva pēdējo un izšķirošo triecienu Francijas imperatoram Napoleonam.

Pieminot vēsturiskos notikumus, Vaterlo atklāta izstāde, kas veidota no lego. Tajā atainoti nozīmīgākie notikumi Napoleona dzīvē. To izveidošanā izmantoti miljoniem kluču. Izstādē redzams ne vien Napoleons un viņa pirmā sieva Žozefīne, bet arī dažādas celtnes un vietas, kas saistītas ar Francijas bijušo imperatoru. Tiesa, izstādē nav redzami kaujas skati, jo tas ir pretrunā ar kompānijas Lego noteikumiem, kas aizliedz klučus izmantot vardarbīgu ainu atspoguļošanai.

Izstādes veidotāji uzskata, ka lego izmantošana varētu ieinteresēt jauno paaudzi izzināt vēsturi.

Pieminot Napoleona sakāves apaļo gadadienu, Beļģijā tiek rīkota virkne pasākumu. Par godu Vaterlo kaujai beļģi vēlējās izdot arī divu eiro piemiņas monētu, tomēr Francijas iebildumu dēļ šī iecere netika īstenota.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl