Komentāri
FOTO: motorolleri, iepirkumu ratiņi un vismaz viena automašīna – beidzot nosusināts kanāls Parīzē!
Foto: LETA

Jebkurā pilsētā, kurai ir piekļuve kādai ūdenstilpnei, ir lieli brīnumi un pārsteigumi, kad tās tiek tīrītas. Vakar Francijas galvaspilsētā Parīzē sākās vērienīgi tīrīšanas darbi vietējā Senmartēna kanālā, kas nebija tīrīts pēdējos 14 gadus. 

Veci velosipēdi, motorolleri, mopēdi, krēsli, iepirkumu ratiņi, pudeles un visāda citāda draza, tostarp vismaz viena automašīna, Parīzes slavenajā kanālā slēpās 14 gadus. Tīrīšanu veic ik pēc 15 gadiem, kas ir ļoti laikietilpīgs process, un Francijas valdībai izmaksās 9,5 miljonus eiro. Pēdējo reizi, kad to nosusināja un veica tīrīšanas darbus, no tā “izvilka” aptuveni 40 tonnas mēslu un dažādu interesantu objektu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Interesanti, ka Senmartēna kanāls, kura būvniecību uzsāka 1802. gadā, bet noslēdza 1825. gadā, Napoleons vēlējās izmantot, lai parīziešiem būtu ērtāka pieeja tīram dzeramajam ūdenim. Tagad šis 191 gadu vecais kanāls būs slēgts līdz pat aprīlim.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl