FOTO: lūk, kādus telefonus lietoja mūsu vecvecvecvecāki

Komentāri
FOTO: lūk, kādus telefonus lietoja mūsu vecvecvecvecāki
Foto: Baiba Buceniece

Izstāde Telefoni jūgendstila laikmetā piedāvā iepazīt tālruņus, kas tika lietoti pirms 100 gadiem un senāk.

No 25. februāra līdz 24. aprīlim muzejs Rīgas Jūgendstila centrs īpašā izstādē aicina iepazīt jūgendstila periodā lietotus tālruņus. Ekspozīcijā būs redzami galda telefona aparāti, kas lietoti Latvijas teritorijā, galvenokārt Rīgā laika posmā no 1882. gada līdz Pirmā pasaules kara beigām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jūgendstila perioda sabiedrības, pasaules uzskatu un mākslas attīstība ir nesaraujami saistīta ar zinātniskajiem atklājumiem un tehnoloģiju attīstību, kuras nozīmīga daļa ir arī tālruņu vēsture. Izstādē Telefoni jūgendstila laikmetā būs iespēja iepazīt vienu no jūgendstila perioda telefonu veidiem – galda telefona aparātus, tiks eksponēti vairāki vācu firmu Siemens&Halske un Mix&Genest, kā arī zviedru firmas L.M.Ericsson telefonu aparāti, kādi lietoti privātos telefonu tīklos vai arī izmantoti kā mājas tālruņi. Izstādē eksponēti priekšmeti no Valda Hofmarka privātkolekcijas, kas veidota 35 gadu laikā, pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Anete Pitena.

Foto

Izstādes apmeklētāji varēs iegūt informāciju par Rīgas telefonu tīkla izveides vēsturi un Rīgas telefonu biedrības darbību. Tiks izstādīti arī vairāki telefonijas nozares izstrādājumu katalogi un tehniskā literatūra.

Telefonu izstāde saistīta arī ar muzeja nama vēsturi, ir zināms, ka Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, kurā šobrīd atrodas muzejs, ir bijis telefons. Arhitekta telefona numurs bija 1366. Tajā laikā telefona sakarus Rīgā nodrošināja Rīgas Telefonu biedrība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl