FOTO: lūk, kādus telefonus lietoja mūsu vecvecvecvecāki

Komentāri
FOTO: lūk, kādus telefonus lietoja mūsu vecvecvecvecāki
Foto: Baiba Buceniece

Izstāde Telefoni jūgendstila laikmetā piedāvā iepazīt tālruņus, kas tika lietoti pirms 100 gadiem un senāk.

No 25. februāra līdz 24. aprīlim muzejs Rīgas Jūgendstila centrs īpašā izstādē aicina iepazīt jūgendstila periodā lietotus tālruņus. Ekspozīcijā būs redzami galda telefona aparāti, kas lietoti Latvijas teritorijā, galvenokārt Rīgā laika posmā no 1882. gada līdz Pirmā pasaules kara beigām.

Jūgendstila perioda sabiedrības, pasaules uzskatu un mākslas attīstība ir nesaraujami saistīta ar zinātniskajiem atklājumiem un tehnoloģiju attīstību, kuras nozīmīga daļa ir arī tālruņu vēsture. Izstādē Telefoni jūgendstila laikmetā būs iespēja iepazīt vienu no jūgendstila perioda telefonu veidiem – galda telefona aparātus, tiks eksponēti vairāki vācu firmu Siemens&Halske un Mix&Genest, kā arī zviedru firmas L.M.Ericsson telefonu aparāti, kādi lietoti privātos telefonu tīklos vai arī izmantoti kā mājas tālruņi. Izstādē eksponēti priekšmeti no Valda Hofmarka privātkolekcijas, kas veidota 35 gadu laikā, pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Anete Pitena.

Foto

Izstādes apmeklētāji varēs iegūt informāciju par Rīgas telefonu tīkla izveides vēsturi un Rīgas telefonu biedrības darbību. Tiks izstādīti arī vairāki telefonijas nozares izstrādājumu katalogi un tehniskā literatūra.

Telefonu izstāde saistīta arī ar muzeja nama vēsturi, ir zināms, ka Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, kurā šobrīd atrodas muzejs, ir bijis telefons. Arhitekta telefona numurs bija 1366. Tajā laikā telefona sakarus Rīgā nodrošināja Rīgas Telefonu biedrība.

Lasi vēl