FOTO: ļaudis brīvdienās “šturmē” Ķemeru purvu

Komentāri
FOTO: ļaudis brīvdienās “šturmē” Ķemeru purvu
Foto: LETA

Šī nedēļas nogale, kurai ir potenciāls sasniegt kārtējo šī mēneša siltuma rekordu, ir kā radīta pastaigai dabā. Šonedēļ uzmanības centrā ir lielā Ķemeru tīreļa laipa.

Rudenī un pavasarī aktīvās atpūtas cienītāju un tūristu vidū īpaši iecienītas ir dažādas dabas takas. Par kulta vietu pēdējos gados kļuvis Ķemeru purvs, kur ļaudis ieradušies steidz “atzīmēties” sociālajos tīklos. Kā vēsta ieraksti tīmeklī, šonedēļ to apmeklē ārkārtīgi daudz cilvēku, tostarp slavenais mūziķis un dzejnieks Guntars Račs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

maģisks rīts #Latvia #Kemeri

A photo posted by @ieva.ji on

 

 

Pastaigājos pa Ķemeru taku. #pabaso #barefoot #minimalism #ķemeri #purvs   A photo posted by Edgars Rencis (@akmenssuns) on


Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir populārākais apskates objekts Ķemeru nacionālajā parkā. Tā ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu augsto sūnu purvu.

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Tam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu.

Tīreļa laipa ir būvēta no koka dēļiem. Tās kopējais garums ir 3,4 km. Taku veido divi apļi, kas izvietoti līdzīgi kā astotniekā. Līdz ar to ir iespēja izvēlēties tuvāko, “mazo” apli 1,4 km, vai iet visu maršrutu pilnībā – 3,4 km. Lielākajā aplī ir izbūvēts skatu tornis, vēstīts Ķemeru nacionālā parka mājaslapā.

Nesen ziņojām, ka spilgtu reportāžu no Ķemeru purva izdevies radīt fotogrāfam Jēkabam Andrušaitim, kura veikumu novērtēja arī britu medijs Daily Mail.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl