Foto: Kurpju evolūcija aplūkojama izstādē Bauda un sāpes

Komentāri
Foto: Kurpju evolūcija aplūkojama izstādē Bauda un sāpes
Foto: AFP/ SCANPIX

Londonā rīt durvis apmeklētājiem vērs izstāde, kurā atspoguļota kurpju evolūcija. Tajā skatāmi gan aizvēsturiski apavi, gan mūsdienu modes dizaineru darinājumi.

Izstādē skatāmi vairāk nekā 250 kurpju pāru – sākot ar Pelnrušķītes stikla kurpīti un beidzot ar kurpēm, kas vēl pavisam nesen bija redzamas modes skatēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kurpes darinātas dažādās pasaules vietās, un vecākajiem apaviem ir vairāk nekā divi tūkstoši gadu. Tās ir ar zeltu dekorētas ēģiptiešu sandales. Tāpat izstādītas arī futūristiska izskata kurpes, kas radītas, izmantojot trīsdimensiju printeri.

Daži apavu pāri slaveni kļuvuši, pateicoties to nēsātājiem. Eksponātu vidū ir kurpes, kas piederējušas, piemēram, Merilinai Monro, Lady Gaga un Lielbritānijas karalienei Viktorijai.

Izstādes rīkotāji norāda, ka apaviem jau izsenis bijusi nozīmīga loma vai ikvienā sabiedrībā, jo pēc kurpēm var spriest arī par to nēsātāja statusu. Kā saka izstādes autori, jo apavi ir neērtāki un nepraktiskāki, jo tie ir dārgāki un līdz ar to augstāks ir šādu apavu valkātāju statuss.

Tā kā izstādē liela uzmanība pievērsta tam, ka skaisti apavi var būt arī ļoti neērti, tai dots nosaukums Bauda un sāpes.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl