FOTO: ko var redzēt, mērojot ceļa posmu Rīga-Rēzekne-Krievijas robeža?

0 Komentāru
FOTO: ko var redzēt, mērojot ceļa posmu Rīga-Rēzekne-Krievijas robeža?
Foto: Skaties.lv

Dzīvojot Rīgā, nav bieža nepieciešamība doties uz Latvijas tālākajiem nostūriem, ja vien tev tur nedzīvo radi, ko apciemot. Portāls Skaties.lv piedāvā ieskatīties, kā tad izskatās ceļš līdz par Latvijas-Krievijas robežai.

Tā kā priekšā garš ceļš, teju 300 kilometru, ceļā dodamies agri no rīta. Pirmais iemūžināšanas vērtais skats paveras jau nedaudz aiz Rīgas robežas – migla, kas mīļi ieskāvusi mūsu skaisti tēvzemīti.

Auto plūsma, tuvojoties Latgalei, kļūst arvien rāmāka un rāmāka. Tā kā galapunktā, Baltinavas novadā, vēlamies nonākt ap pusdienas laiku, nolemjam iemūžināt tikai tās vietas, kas redzamas tikai no ceļa, lieki nenovirzoties no maršruta, ņemot vērā, ka tas jau tāpat ir krietni garāks nekā plānots ceļu remontdarbu dēļ.

Pa ceļam pamanām desmitiem pārgalvīgu velosipēdistu, kas, spītējot satiksmei un auto ātrumam, vēsā mierā minās pa šosejas malu. Kaut gan – kā citādi nokļūsi galamērķī?

Brīdī, kad šķiet, ka esam tālu no civilizācijas, klāt arī Rēzekne – skaista, sakopta un rāma pilsēta. Esam te piestājuši svētdienas rītā, tāpēc arī cilvēku ielās nav daudz, bet tie, kas jau pametuši savus mitekļus, nekur nesteidzas.

Nolemjam atvilkt elpu ar rīta kafiju. Patīkams pārsteigums – tā izmaksā vien 10 eirocentus! Vēlāk gan atklājas, ka šis gluži vienkārši bijis īpašais piedāvājums rīta cilvēkiem. Ar interesi aplūkojam pārējās cenas pilsētā. Nē, tās tomēr ievērojami neatšķiras no galvaspilsētas (ja vien neskaita degvielas cenas).

Dodamies tālāk Kārsavas virzienā, bet, ak vai, ceļa posmā starp Rēzekni un Kārsavu saprotam, ka esam piemirsuši uzpildīt degvielu. Piestājam tuvākajā degvielas uzpildes stacijā un sajūtamies kā vesternā: laika pirksta skarta būdiņa teju nekurienes vidū, bet tajā piestājuši laiku ļaudis – zemkopji, kam šobrīd pļaujas laiks. Sistēma sekojoša: sākumā samaksā, bet tikai tad tev ļaus uzpildīties, tāpēc jūtamies varen pagodināti, kad kasiere, pārlaidusi mums acis, dod atļauju sākumā veikt uzpildi, bet tad tikai maksāt.

Izbraucam cauri Kārsavai, bet par Pierobežas tuvošanos varam saprast arī bez ceļazīmju palīdzības. Māju kļūst arvien mazāk, bet klajumi – plašāki. Lai arī ērti orientējamies apkārtnē ar Google Maps palīdzību, pārņem viegla panika brīdī, kad pamani signālu, ka telefonam drīzumā beigsies baterija.

Te nu tā ir – Latvijas pierobeža Baltinavas novadā, netālu no Briežuciema. Varam saskatīt par robežstabus.

Mājupceļā ar ziņkārīgu aci ielūkojamies no ceļa saskatāmajās viensētās – iekopti dārziņi, miers un klusums apkārt. Laiks rit krietni lēnāk, nav jāsteidzas uz tramvaju vai jānīkst sastrēgumos. Veikalu izpārdošanas neizraisa masu psihozi, bet tomāts gan jau garšīgāks.

FOTO

0 Komentāru