FOTO: ”karalienes vagīna” jau trīsreiz kritusi vandaļu nežēlastībā

Komentāri
FOTO: ”karalienes vagīna” jau trīsreiz kritusi vandaļu nežēlastībā
Foto: EPA/ LETA

Indijā dzimušā britu tēlnieka Aniša Kapūra skandalozā skulptūra Dirty Corner (Netīrais stūris) pie Versaļas pils, kas izpelnījusies ļoti pretrunīgas atsauksmes, tiks noklāta ar zelta foliju, lai paslēptu uz tās uzķēpātos antisemītiskos uzrakstus. 

Lai arī kas būtu iedvesma tēlnieka idejai, šis mākslas darbs kļuvis par arēnu vandaļiem. Tā tika uzstādīta jūnijā, un kopš tā laika tikusi apķēpāta trīs reizes. Šomēnes uz instalācijas parādījās antisemītiski uzraksti, ko Anišs Kapūrs sākumā gribēja saglabāt kā sabiedrībā pastāvošās neiecietības liecību. Tiesa, pēc vietējo politiķu iebildumiem un tiesas sprieduma, uzraksti jānoņem un pie instalācijas jāuzstāda signalizācija. Lai paslēptu uzrakstus, mākslinieks nolēmis izmantot zelta foliju. Viņš to nodēvējis par savu “karalisko atbildi” vandaļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Versaļas pils dārzā uzstādītajā skulptūrā attēlota ”karalienes vagīna”, kas pārņem varu, kādā intervijā norādījis tās autors. Pretrunīgi vērtētā milzu instalācija sastāv no iespaidīga izmēra tērauda alas un apkārt izvietotiem akmeņiem. Tuneļa ieeja vērsta pret Versaļas pili. Nav zināms, kuru karalieni tēlnieks Anišs Kapūrs savos salīdzinājumos ir domājis, taču izskanējis viedoklis, ka tā varētu būt Marija Antuanete.

Skaties foto!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl