FOTO: kā pēc 13 gadiem mainījusies mazā Marta no “Ūdensbumba resnajam runcim”

11 komentāri
FOTO: kā pēc 13 gadiem mainījusies mazā Marta no “Ūdensbumba resnajam runcim”
Filmas publicitātes foto/ privātais arhīvs

”Vai tu esi tā meitene no filmas ar kaķi?” – ar šādiem vārdiem joprojām tiek uzrunāta Undīne Vīksne – meitene, kuru pirms 13 gadiem visa Latvija iepazina Vara Braslas ģimenes filmā “Ūdensbumba resnajam runcim”. Viņas vaibstos aizvien var atpazīt astoņgadīgo Martu, ko meitene atveidoja, būdama septiņus gadus veca.

”Tā bija ļoti jauka vasara. Daudz strādājām, agri cēlāmies, bet tikpat daudz arī dauzījāmies ar Zani [Leimani, kura filmā atveidoja četrgadīgo māsu Lindu – red.], Elmāru [Viļumu – red.] un citiem bērniem. Visu laiku būt uzmanības centrā – tas jau katram septiņgadniekam pa prātam.

Aizraujoši bija satikt teātrī un televīzijā iemīļotos aktierus un atklāt, ka viņi visi ir burvīgi cilvēki. Man kā vienīgajam bērnam, kas parasti Rīgā pa mājām dzīvojās viens, visvairāk patika konstantā atrašanās cilvēku lokā un blēņošanās, un “garšīgais darbiņš”, kad filmēšanas vajadzībām bija jāēd končas un kūkas,” šodien atmiņās par aktivitātēm jaukās ģimenes filmas uzņemšanas laukumā dalās 21 gadu vecā Undīne.

Boņuks pēc 25 gadiem: uzzini, kā izskatās un ar ko nodarbojas sirsnīgais Latgales zēns šodien

Jautāta, kā ar Martas tēlu sadzīvo šodien, viņa atzīst, ka nu jau ”viss ir pieklusis”.

”Agrāk, kad vēl izmantoju draugiem.lv profilu, saņēmu simtiem vēstuļu no mazām meitenēm un viņu mammām. Centos arī atbildēt. Tagad arvien retāk, tomēr vēl gadās, ka kāds atpazīst, pajautā: ”Vai tu esi tā meitene no filmas ar kaķi?”,” par dzīvi pēc filmēšanās stāsta jauniete.

Foto: Undīne šodien un filmā

”Draugi smejas, ka izskatos tāpat kā toreiz, tikai vaigi tagad drusku kalsnāki. Draugs saka, ka biju pelmenis,” smej Undīne.

Martas loma Braslas filmā arī palikusi Undīnes vienīgā loma kino.

”Televīzijā nesen sakritības dēļ pavīdēju seriālā ”Viņas melo labāk”, bet ar to arī mana saistība ar šo jomu beidzas,” saka Undīne. Šobrīd viņa strādā Dailes teātrī publiku apkalpojošajā personālā un reizēm tulko izrādes.

Kā jebkurš pieredzi bagātinošs pasākums filmēšanās dāvā arī jaunas pazīšanās. Vai abas filmas varones Marta un Linda kontaktus uztur arī dzīvē?

”Agrāk komunicējām aktīvāk. Tagad jau kādu laiciņu neesam tikušās, bet, kad sanāk, joprojām ļoti labi saprotamies. Viņa ir burvīgs cilvēks un tagad aizraujas ar latvisko folkloru, mūziku,” stāsta Undīne.

Foto: spilgtākie kadri no filmas “Ūdensbumba resnajam runcim”

Jau augustā uz kinoekrāniem iznāks Braslas jaunā ģimenes spēlfilma ”Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, kas būs programmas ”Latvijas filmas Latvijas simtgadei” pirmā filma.

TOP komentāri

  • Zvaigžņu burve
    +7 +7 0

    Zvaigžņu burve

    Tāda pati kā bērnībā. Kā redzmas, arī mode nav mainījusies. Arī tagad topā ir čokeri. :)
  • Annele
  • Rūdis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl