FOTO: kā jūrmalnieki baudīja vasaru pirms 40 gadiem

9 komentāri
FOTO: kā jūrmalnieki baudīja vasaru pirms 40 gadiem
Foto: Valdemārs Upītis

Cik gan labi bija toreiz – kad zāle bija zaļāka, debesis zilākas un vasaras karstākas! Par to, cik skaistas un saules pārpildītas bija vasaras dienas kādreiz, pierāda šie foto.

Savulaik par šikāko atpūtas vietu jūrmalnieku vidū tika uzskatīts restorāns Jūras pērle, kur atpūsties bija iecienījusi ne viena vien sabiedrībā zināma persona. Spriežot pēc šīm vēsturiskajām fotogrāfijām, arī cilvēku pludmalē bija krietni vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušas gadu dekādes kopš Jūras pērles slavas kulminācijas, un nu vietā, kur savulaik slējās viens no padomju laiku prestižākajiem restorāniem, nu palikusi vien tukša vieta. Restorāns piedzīvoja divus nopietnus ugunsgrēkus un beigās tika pārdots par 75 tūkstošiem latu.

Foto

TOP komentāri

 • Skatās
  +8 +8 0

  Skatās

  Jā bija laiki kad no Latvijas ~400km pludmales bija pieejams tikai ~30km , viss pārējais slēgta publiski nepieejama pierobežās vai militāra zona. Pat Rīgas teritorija Jūra bija pieejam tikai Vecāķos pa vidu no Vecāķiem līdz oat Lielupei jūrmalas pusē 15km slēgta militāra zona. Jūrmalas pusē jūra bija piejama posmiem līdz Berzciemam tālāk pilnībā slēgta zona līdz pat Ventspils pisētai kurā bija 1km pludmale atvērta no 8 rītā līdz 18 vakarā talāk pludmali uzara un krievs ar kalašau un suni vaktēja cauru diennakti lai neviens neaizmūk no Laimes zemes. No Venpils 1km pludmales atkal 90km pilnībā slēgtas stingri apsargātas zonas līdz pat Liepājas pilsētas centralajai daļai kur atkal bija 1km no 9-19 atvērtas pludmales un talāk atkal viss pilnībā slēgts, Tā 50 gadus ! Tāpēc aŗi Jūrmalā bija tāda drūzma. Mūsdienās visi 400km brīvi pieejami nav vajadzības drūzmēties:)
 • Imants Vingolds (65 +...:))
  +6 +6 0

  Imants Vingolds (65 +...:))

  Par redzamo murgu var priecāties tik tie kuri nekā nezin par piedzērušo bariem, un neiedomājamo burzmu vilcienos. Lai tai pašā "Pērlē" tiktu pie saldējuma 30 min. rindā stāvēšana bija norma. Ūdens bija netīrs, jo attīrīšanas sistēmas Rīgā un Slokā sāka darboties ao 1988. gadu.
 • s
  +3 +3 0

  s

  Tie nebija jūrmalnieki. Tie nebija pat latvieši. Tie lielākoties bija draudzīgās tautas pārstāvji no plašās un varenās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl