Foto: kā izaugusi četrgadīgā Linda no filmas “Ūdensbumba resnajam runcim”

Pievienot komentāru
Foto: kā izaugusi četrgadīgā Linda no filmas “Ūdensbumba resnajam runcim”
Filmas publicitātes foto

Māsiņu Martas un Lindas dienas un nedienas ar aukli Vara Braslas filmā ”Ūdensbumba resnajam runcim” skatītāji uz lielā ekrāna pirmo reizi piedzīvoja pirms 13 gadiem. Kā šodien klājas jaunākajai no kinofilmā iepazītajām meitenēm?

Ģimenes filmā ”Ūdensbumba resnajam runcim” četrgadīgās Lindas lomas atveidotājai Zanei Leimanei šis bijis pārmaiņu gads – 19 gadus vecā jauniete šogad pirmo reizi dzīvē nomainījusi mācību iestādi – absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas mūzikas teorijas nodaļu un nu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija studē etnomuzikoloģiju. Tomēr savu “dzimto skolu” nav pametusi, jo tur strādā par solfedžo skolotāju.

Arī no darbiem un mācībām brīvajā laikā Zane neatraujas no mūzikas – viņa dzied un spēlē vijoli folkgrupā ”Skandi”.

Taču šī brīža lielākais notikums Zanes dzīvē saistās ar aktiermākslu.

”Pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezos teātrī. Valmieras Drāmas teātrī spēlēju pie režisora Mārtiņa Eihes izrādē ”Meža meitas”,” portālam Skaties.lv atklāj kinofilmā ”Ūdensbumba resnajam runcim” iepazītā aktrise.

Vara Braslas filmas uzņemšanas laikā Zane bija vien četrus gadus veca, un uz notikumiem filmēšanas laukā viņa atskatās ar sirsnību.

”Kad tika uzņemta filma ”Ūdensbumba resnajam runcim”, es biju pavisam maza, tāpēc atceros tikai atsevišķus notikumus, cilvēkus vai pat smaržas. Protams, ļoti palīdz bildes no uzņemšanas laukuma.

Režisors Varis Brasla pret mani izturējās kā pret visiem pārējiem aktieriem – bija savs laiks darbam, savs atpūtai un manā gadījumā arī savs laiks rotaļām. Man viss filmēšanas process tomēr vairāk vai mazāk bija spēle. Un katrai spēlei ir savi noteikumi. Arī šeit tādi bija – kad režisors runā, tad ir jāklausās, kad nosista klapīte, tad vairs nekādas smiešanās, kad mamma liek gulēt, ir jāguļ,” filmas uzņemšanas laiku ar gandarījumu atceras Zane.

Šodien jauniete neslēpj – Lindas tēls reizēm “uzpeld”.

”Kad es satiekos ar cilvēkiem pirmo reizi, bieži vien pēc nelielas pauzītes izskan jautājums: “Paklau, vai tu biji tā mazā meitene no tās filmas?!?” Kad esmu izstāstījusi, vai man patika un kā bija filmēties, un vai es gribētu vēl, mēs vienojamies kopīgā ”Gliemezīša dziesmā”,” smaida Zane.

”Tā ir neaprakstāma sajūta, ka pat pēc gandrīz 15 gadiem cilvēki ”Ūdensbumbu” atceras, un viņiem šī filma vēl joprojām patīk,” prieku neslēpj jaunā aktrise.

Lindas loma nav Zanes vienīgā kino loma.

”Četrus gadus pēc ”Ūdensbumbas” es spēlēju Luīzi Armanda Zvirbuļa filmā ”Mazie laupītāji”. Arī tas, protams, bija lielisks piedzīvojums.

Mana jaunākā kino loma ir Ulupa meita gaidāmajā Aigara Graubas filmā ”Nameja gredzens”,” to, ka saikne ar kino nav pārtūkusi, Skaties.lv apliecina Zane.

Kā šodien klājas Lindas māsai Martai un Boņukam?

Arī Zanes Leimanes kolēģi iemīļotajā Vara Braslas filmā Undīni Vīksni šodien atpazīst kā filmas varoni – Lindas vecāko māsu Martu.

”Agrāk, kad vēl izmantoju draugiem.lv profilu, saņēmu simtiem vēstuļu no mazām meitenēm un viņu mammām. Centos arī atbildēt. Tagad arvien retāk, tomēr vēl gadās, ka kāds atpazīst, pajautā: ”Vai tu esi tā meitene no filmas ar kaķi?”,” par dzīvi gandrīz 15 gadus pēc filmēšanās portālam Skaties.lv stāsta jauniete.

”Draugi smejas, ka izskatos tāpat kā toreiz, tikai vaigi tagad drusku kalsnāki. Draugs saka, ka biju pelmenis,” smej Undīne.

Martas loma Braslas filmā arī palikusi Undīnes vienīgā loma kino.

”Televīzijā nesen sakritības dēļ pavīdēju seriālā ”Viņas melo labāk”, bet ar to arī mana saistība ar šo jomu beidzas,” saka Undīne. Šobrīd viņa strādā Dailes teātrī publiku apkalpojošajā personālā un reizēm tulko izrādes. Vairāk par Undīni lasi šeit!

Boņuks ir un paliek Boņuks

Ne mazāk aizraujošs ir stāsts par Jāņa Streiča filmas ”Cilvēka bērns” Boņuku jeb Andreju Rudzinski, kurš uz lielā ekrāna uzmirdzēja pirms 25 gadiem.

”25 gadus pēc filmas pirmizrādes nekas jau nav mainījies. Kopš tā laika daudziem esmu nevis Andrejs, bet Boņuks – gan darbā, gan sadzīvē,” sarunā ar portālu Skaties.lv smaidot atzīst ”Cilvēka bērna” galvenās lomas atveidotājs.

”Boņuka loma šobrīd vairs jau nav vienīgā mana loma kino. Esmu piedalījies filmas ”Vīna vosora deļ vysu” tapšanā kā aktieris. Savukārt dokumentālajā filmā ”Dabasu puse” biju teicēja lomā, stāstot par Jāņa Klīdzēja biogrāfiju. Šīs lomas nav tik spilgtas un pazīstamas, taču arī man ļoti tuvas,” par pieredzi kino stāsta Andrejs. Viņš ar prieku filmētos vēl kādā filmā.

Andrejs Rudzinskis gandrīz 15 gadus dienē militārajā dienestā, no kuriem 12 gadi nodienēti Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotā. Starptautisko militāro pieredzi viņš guvis, dienējot Afganistānā.

Janvārī viņam apritēja 33 gadi. ”Vairāk nekā 10 esmu precējies, ir divi bērni – dēls un meita,” stāsta Andrejs, kurš dzimis, audzis un joprojām dzīvo Rēzeknē. Vairāk par Andreju lasi šeit!

Lasi vēl