FOTO: Jūrmalas Kūrorta svētkos svin vasaras sākumu

Komentāri

Šodien, 28. maijā, Jūrmalas pilsētā saules un izcilu vasarīgu laikapstākļu pavadībā jau kopš paša rīta tiek svinēti Jūrmalas Kūrorta svētki.

Svētku programma piedāvā dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem, taču pasākuma kulminācijā ir paredzēta vakarā, kad pirms grandioza svētku salūta jūras krastā uz lielās skatuves Majoru pludmalē kāps grupa Carnival Youth un slavenā pašmāju dziedātāja Laima Vaikule. Pirms tam vēl ZZ Festivāla ietvaros uz skatuves Majoru pludmalē kāps tādi mūziķi kā Triānas Parks, Justs, grupa Olas.

Dienu jūrmalnieki, pilsētas viesi, 6000 skolēnu sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāts dalībnieki iesāka ar rīta rosmi Majoru pludmalē kopā ar grupu The Sound Poets, lai pēcāk iesaistītos daudzveidīgās sportiskās un muzikālās aktivitātēs. Dienas vidū vairāk nekā 2500 dalībnieku devās svētku gājienā, kurā pirmo reizi atraktīvākajam kolektīvam tika pasniegts ceļojošais pilsētas kauss. Visas dienas garumā Horna dārzā spēlē DJ Monsta un klausāmi citi mūziķi. Plkst. 18.15 dārzu pieskandinās dziesminieks Goran Gora.

Līdz pat vēlam vakaram elegantā brīvdabas pop-up restorānā Majoros nogaršojami Jūrmalas garšu baudījumi, un ikviens interesents var iegādāties kādu piemiņas velti labumu tirdziņā. Taču šodienu Jūrmala noslēgs krāšņi – ar grandiozu salūtu, pirms kura klausāms DJ Toms Grēviņš, grupa Carnival Youth un Laimas Vaikules koncerts. Tas, tāpat kā visi svētku pasākumi, baudāms bez maksas.

Svētku gaitu, kāda gaidāma uguņošana un interviju ar Justu skaties foto un video!

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl