FOTO: Jūrmalā atkal griežas vēsturiskais Globuss

Pievienot komentāru
FOTO: Jūrmalā atkal griežas vēsturiskais Globuss
jurmala.lv

Nedēļas nogalē Jūrmalā, Turaidas un Jomas ielas krustojumā, pēc restaurācijas savā ierastajā vietā atgriezies Latvijā vecākais lielais Globuss.

Globuss netālu no Dzintaru koncertzāles tika uzstādīts pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā, līdz ar to daudzu pilsētas viesu uztverē tas ir šā laika simbols, ko apliecina arī globusa kartē iezīmētās valstu teritorijas.

Laika gaitā Globuss bija cietis gan no laikapstākļiem, gan arī cilvēku neapzinīgas rīcības dēļ, tāpēc pagājušā gada maijā objektu demontēja, lai veiktu tā restaurāciju.

Jūrmalas Globusa, kura diametrs ir divi metri, vēsturiskā veidola atjaunošanas procesā tika izgatavota jauna ekvatora un meridiānu vara apdares paneļu nesošā konstrukcija, kā arī atbalsta kāja novietnei pret zemi. Lai aizsargātu no ārējās vides ietekmes Globusa nesošo konstrukciju, tā atjaunošanai izmantots ilgmūžīgs materiāls, cinkots tērauds.

Tāpat Globusam atjaunoti kustības un gaismas mehānismi – tas atkal griezīsies ap savu asi, un lampiņas izgaismos skulptūrā atzīmētās Jūrmalas sadraudzības pilsētas.

Jūrmalā atgriežas vēsturiskais Globuss