2 komentāri
FOTO: Jelgavā tapis vērienīgs smilšu skulptūru “teātris”
Publicitātes foto

Sestdien, 10. jūnijā, Pasta ielā, Jelgavā, vārtus vērs 11. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls ”Summer Signs”. Dienu pirms smilšu skulptūras apskatāmas plašākai publikai, noskaidroti festivāla laureāti.

Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcē 17 profesionālus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Portugāles, Francijas un Krievijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Festivāla tēma veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Foto: lūk, kas notiek ar 1000 tonnām smilšu!

Piektdien, 9. jūnijā, festivāla mākslinieku apbalvošanā tika paziņoti 11. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla ”Summer Signs” laureāti. Pirmo vietu ieguva lietuviešu mākslinieks Martinas Gaubas ar darbu ”Draudzība”, otro vietu – latviešu mākslinieks Kārlis Īle ar darbu ”Vientuļā lelle”, bet trešo vietu izcīnīja Aleksandrs Skarednovs no Krievijas ar darbu ”Aktrise”.

Žūrija darbus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: tehniskā izpildījuma, mākslinieciskās izpausmes, tēmas atspoguļojuma un kreativitātes.

Foto: kā top vērienīgās smilšu skulptūras

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts 10. jūnijā no pulksten 10 līdz 24 un 11. jūnijā no pulksten 10 līdz 23. Paralēli gaidāma arī kultūras un izklaides programmu visai ģimenei – notiks izrādes bērniem, rotaļas un radošās darbnīcas, uzstāsies grupas ”Tumsa”, ”Triana Park”, ”Opus Pro”, Ivo Fomins, Normunds Rutulis un citi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl