Foto: Iekopta Latvijā lielākā saulespuķu dobe

Komentāri
Foto: Iekopta Latvijā lielākā saulespuķu dobe
Publicitātes foto

Latvijā lielākajā saulespuķu dobē Mežaparkā iestādītas 1000 puķes 70 kvadrātmetru platībā. Plānots, ka puķes pilnībā izaugs līdz augusta beigām.

Aizvadītās nedēļas nogalē Mežaparkā Beļģijā ražotās eļļas zīmols Risso organizēja kopīgu saulespuķu stādīšanu. Vērienīgās aktivitātes laikā pasākuma apmeklētāji iestādīja 1000 puķes 70 kvadrātmetru platībā, kā rezultātā izveidota Latvijā lielākā saulespuķu dobe norāda pasākuma rīkotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunāja raidījuma Bez Tabu vadītāja Evelīna Strazdiņa, paužot prieku par to, ka šis pasākums stiprina Latvijas ģimenes, kopīgi stādot puķes. Tāpat E. Strazdiņa izteica novēlējumu, lai katrs klātesošais arī turpmāk iestādītu vismaz vienu puķi pie savas mājas.

Dalībniekus ar saulespuķu stādīšanas padomiem iepazīstināja Rīgas dārzi un parki speciāliste E. Banga-Dzelmane, kas sniedza norādījumus veiksmīgas saulespuķu ražas iegūšanai.

“Vissvarīgākais, kas jāievēro, ir piemērotas vietas izvēle – tai ir jābūt saulainai ar saules intensitāti vismaz 6-8 stundas dienā, kā arī pasargātai no vēja. Papildus tam jāatceras, ka iestādītās puķes ir nepieciešams laistīt visas sezonas garumā,” norāda dārzkope.

Puķu dobes stādīšanas svētkus papildināja dažādas izklaides un spēles, ko nodrošināja atraktīvā folkloras kopa Tarkšķi. Rezultātā pasākuma apmeklētāji ne vien iestādīja puķes, bet iemācījās arī vairākas jaunas dziesmas un rotaļas.

Latvijā lielākā saulespuķu dobe atrodas Mežaparkā, Ostas prospektā 11. Ikviens saulespuķu dobi var apraudzīt visu vasaru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl