FOTO: iedzīvotājus pārsteidz ”pašnāvnieki” uz ēku jumtiem

0 Komentāru
FOTO: iedzīvotājus pārsteidz ”pašnāvnieki” uz ēku jumtiem
Foto: AFP/ LETA

Spocīgu skatu liecinieki šajās dienās ir Honkongas iedzīvotāji. Paveroties augšup uz augstceltnēm, redzami cilvēku silueti. Tās ir skulptūras, kuras tur novietojis kāds britu mākslinieks.

Uz Honkongas namu jumtiem rēgojas vairāk nekā 30 skulptūru, ko radījis britu skulptors Entonijs Gormlijs. Tās redzamas gan uz pilsētas domes, gan centrālā pasta un arī valdības iestāžu un privātām kompānijām piederošu ēku jumtiem. Reakcija pilsētas ielās ir pretrunīga – daži iedzīvotāji pat zvanījuši policijai, brīdinot, ka uz jumta ir cilvēks, kas iespējams, gatavojas no tā nolēkt.

Mākslinieks atzīst, ka panikas un nedrošības sajūtas radīšana ir daļa šīs instalācijas mērķa. Viņaprāt, tā ir pilsētas akupunktūra, kas tās iedzīvotājus savā ziņā pat atdzīvina. Taču tai nav nekāda sakara ar pašnāvību.

Honkongas iedzīvotāji ir vienisprātis, ka viņu pilsēta dzīvo saskaņā ar ļoti ātru ritmu un šīs skulptūras liek uz brīdi no tā novērsties un padomāt par dzīvi.

Gormlija skulptūras jau ir apceļojušas pasauli – tās ir uzstādītas Londonā, Riodežaneiro, bet Honkongā tās varēs redzēt līdz maija beigām.

0 Komentāru