FOTO: Helovīnu ieskandina zombiju gājieni vairākās pilsētās

Komentāri
FOTO: Helovīnu ieskandina zombiju gājieni vairākās pilsētās
Foto: Scanpix

Tuvojoties Helovīnam, daudzviet tiek rīkoti tā dēvētie zombiju gājieni, kuru mērķis ir veicināt savstarpēju iecietību un vienlīdzību. Šāds pasākums noticis arī Čīles galvaspilsētā Santjago, kur, biedējot iedzīvotājus, ielās izgājuši tūkstošiem zombiju.

Biedējošās drēbēs tērptie, pašpasludinātie dzīvie miroņi pārpludināja Santjago ielas, baudot kopības sajūtu ar līdzīgi domājošiem indivīdiem. Tā dēvētais zombiju gājiens viņiem ir pasākums, kur parādīt gan sevi, gan smelties pieredzi no citiem. Kamēr daži ir rūpīgi centušies veidot patiešām šaušalīga paskata tēlus, citi sevi ir transformējuši, izmantojot tādus vienkāršus materiālus kā krāsas un tualetes papīrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākuma rīkotāji norāda, ka zombiju gājiena mērķis ir popularizēt toleranci un vienlīdzību. Šādi pasākumi tiek rīkoti daudzviet pasaulē, ik gadu pulcējot arvien lielāku piekritēju skaitu, jo īpaši, pateicoties Holivudas filmām un televīzijas seriāliem par šo tēmu.

Pasākums Čīlē pulcēja vairāk nekā 5 tūkstošus zombiju. Neparastais fenomens sākās ASV pilsētā Sakramento pirms 14 gadiem. Kopš tā laika zombiju gājieni notikuši arī Ņujorkā, Buenosairesā, Frankfurtē un citviet.

Kā zombiju gājieni notikuši Ņujorkā, Turīnā un Parīzē, skaties galerijā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl