FOTO: durvis vēris Sūdu muzejs

3 komentāri
FOTO: durvis vēris Sūdu muzejs
Foto: Henrik Blomqvist

Itālijā durvis vēris savdabīgs muzejs – kāds lauksaimnieks savā pilī ierīkojis Sūdu muzeju. Visai plašā izstāde veltīta mēslu vēsturei. Te dzīvnieku izkārnījumi apskatāmi dažādās formās, arī mākslas darbos. 

Māksla ir it visur – ar šādu domu dzīvo itālis Džanantonio Lokatelli, kurš izveidojis savdabīgu muzeju – Museo Della Merda jeb Sūdu muzeju. Tas atrodas kādā lauku saimniecībā Centrālitālijā, kur ik dienu iegūst vairākas tonnas govju mēslu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savā muzejā Lokatelli vēlas izcelt mēslu nozīmi civilizācijas attīstībā, piemēram, lauksaimniecībā.

Muzejs atrodas 13. gadsimta pilī un desmit izstāžu telpās iespējams iepazīties ar mēslu vēsturi. Uzreiz pie ieejas apmeklētāju skatam paveras pārakmeņojušies dinozauru izkārnījumi, bet ēģiptiešu zāle veltīta skarabejiem jeb mēslu vabolēm, kas Senajā Ēģiptē bija veiksmes amulets. Ekspozīcija ved no aizvēstures līdz pat mūsdienu mākslai.

Lauksaimnieks no govju mēsliem ražo elektroenerģiju. Ar šo saimniecībā pieejamo izejmateriālu pietiek, lai ziemā apsildītu fermu un pili, jo speciāla biogāzes sistēma govju izkārnījumus pārvērš metāna gāzē.

FOTO

Skaties video!

TOP komentāri

 • Janka
  +1 +1 0

  Janka

  Šajā muzejā varētu būt arī Prāta Vētra, nav nekā sūdīgāka! Pardon!
 • Margo
  +1 +1 0

  Margo

  Stulbs komentārs! Dzīvnieku mēsli ir tāds produkts, bez kura cilvēks neizdzīvotu, piem. tuksnešos tas ir kurināmais un būvmateriāls. Un paša cilvēka mēsli arī ir plaša joma. Pieļauju, ka šai muzejā pieejamas dažas pārsteidzošas zināšanas. Un iekārtots ļoti gaumīgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl