FOTO: Daugavpils cietoksnī ar vērienu izskanējis festivāls Dinaburg–1812

0 Komentāru
FOTO: Daugavpils cietoksnī ar vērienu izskanējis festivāls Dinaburg–1812
Foto: Daugavpils pilsētas dome

Pagājušajā nedēļas nogalē Daugavpils cietoksnī atkal skanēja lielgabalu dārdi un kaujas saucieni. No 15. līdz 17. jūlijam Daugavpils cietoksnī risinājās 2. Starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls Dinaburg–1812.

15. jūlija vakarā festivālu ieskandināja biedrības Atmiņu lāde rīkotā balle ampīra stilā Cietokšņa dārzā. 19. gs. dejās S. Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas pūtēju ansambļa pavadībā griezās dāmas ampīra stila kleitās un grezni tērpti kungi no seno deju biedrības Soledance. Paši tērpties ampīra stila tērpos un iemācīties 19. gs. deju soļus bija laipni aicināti arī balles viesi.

16. jūlijs, otrā festivāla diena, sākās ar svinīgu cietokšņa vēsturiskā ķeizarkaroga pacelšanu mastā un Nikolaja vārtu atvēršanu. Tam sekoja kara vēstures rekonstrukcijas klubu parāde, Latviešu kultūras centra pūtējorķestra Daugava pavadībā. Festivāla apmeklētāji tika aicināti uz īsu laiku iestāties Krievijas impērijas armijas rindās. Rekrūšu skolu organizēja biedrība Minskas kājnieku pulks (Baltkrievija). Pēcpusdienā cietoksnī risinājās spraigi notikumi. ”Franču karaspēks” devās uzbrukumā cietokšņa garnizonam, taču pēc sīvām cīņām ”Krievijas impērijas armijai” tomēr izdevās cietoksni varonīgi nosargāt.

Foto

Vakarā festivāla apmeklētāji varēja vērot motociklistu kluba Road’s Knights parādi, kā arī ielu teātra Pololo (Maskava, Krievija) improvizēto priekšnesumu. Ar sajūsmu tika uzņemti vakara galvenie viesi, bungu un dūdu grupa Auļi, kuri savos 14 pastāvēšanas gados pirmoreiz uzstājās Daugavpilī. Sestdienu noslēdza uguns un pirotehnikas šovs Uguns deja no Viļņas, Lietuvas.

17. jūlijs, trešā festivāla diena, bija veltīta jauniešiem, ģimenēm un sportam. Cietoksnī bija beidzies ”kara stāvoklis”, un priekšpusdienā notika ceremoniālā karogu maiņa, tika nolaists vēsturiskais cietokšņa karogs un, atskanot Latvijas valsts himnai, mastā tika pacelti Latvijas, Eiropas Savienības un Daugavpils pilsētas karogi. Festivāla viesi varēja piedalīties visdažādākajās sporta aktivitātēs, par ko rūpējās Daugavpils pilsētas pašvaldības Sporta pārvalde, kā arī izbaudīt biedrības Createam projekta Baltic Acoustic Folium organizēto jauniešu mūzikas koncertu.

Foto

Kopumā festivālu trīs dienu laikā apmeklējuši vairāk nekā 7000 viesu.

Šogad festivālā piedalījās 122 rekonstruktori no 10 kara vēstures rekonstrukcijas klubiem.

Nākamgad festivāls Dinaburg–1812 notiks 15. jūlijā. Uz tikšanos Daugavpils cietoksnī!

Festivālu rīkoja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, sadarbībā ar Attīstības departamentu, Kultūras pārvaldi un Sporta pārvaldi.
0 Komentāru