FOTO: bēdīgi slavenajai Dobeles eglītei uzradusies sāncense Igaunijā

Pievienot komentāru
FOTO: bēdīgi slavenajai Dobeles eglītei uzradusies sāncense Igaunijā
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Ne vien Latvijas pilsēta Dobele ir kļuvusi slavena ar savu Ziemassvētku eglīti. Arī Igaunijas pilsētā Rakverē tradicionālā meža viešņa aizstāta ar pavisam māksliniecisku projektu…

Ziemassvētku noskaņa līdz Igaunijas pilsētai Rakverei nonākusi kopā ar šo instalāciju – simbolisku Ziemassvētku eglīti, kas veidota no logu rāmjiem un stikliem. Lai arī eglīte ir netradicionāla, tā tik un tā ir spoža un krāsaina.

12 metrus augstais objekts veidots no vairāk nekā 12 logu rāmjiem un krāsainiem stikliem. Gaismai spīdot cauri stikliem, dažos no tiem redzami cilvēki.

Projekta autori norāda, ka logs ir spēcīgs simbols, saukts arī par dvēseles spoguli.

Spīdošais objekts piesaistījis daudzus vietējos iedzīvotājus, galvenokārt bērnus. Taču ne visi uzskata, ka tas ir atbilstošs Ziemassvētku noskaņai. Daļa iedzīvotāju ir pārliecināti, ka neko vairāk par īstu, staltu un zaļu eglīti viņiem Ziemassvētkos nevajag.

Šī gan nav pirmā reize, kad Rakvere mēģina aizsteigties laikam priekšā. Pērn Ziemassvētkos pilsētas centrālo laukumu rotāja eglīte, kas veidota no dēļiem. Toreiz tā radīja daudz lielāku ažiotāžu un iedzīvotāji pat sāka vākt naudu, lai pilsētai nopirktu īstu egli.

FOTO: eglītes Rakverē un Dobelē