FOTO: atklāj pasaulē lielāko ledus skulptūru festivālu, kurā pērn triumfēja latvieši

Komentāri
FOTO: atklāj pasaulē lielāko ledus skulptūru festivālu, kurā pērn triumfēja latvieši
Foto: AFP/ LETA

Pamatīgs aukstums vērojams ne vien Latvijā, bet arī Ķīnas ziemeļdaļā. Taču tās ir labas ziņas ledus skulptūru veidotājiem – šodien Ķīnas pilsētā Harbinā tiks atklāts ikgadējais ledus skulptūru festivāls.

Vēl vakar Harbinā klaudzēja āmuri un tika darbināti motorzāģi, ledus skulptūru veidotājiem pabeidzot savus darbus pirms gaidāmās lielākā pasaules ledus skulptūru šova atklāšanas. Šogad festivāls tiek rīkots jau 32. reizi, un tā tēma ir ledus un sniega kroņa pērle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziema Harbinā tradicionāli ir barga, tāpēc tieši šī pilsēta izvēlēta par mājvietu grandioziem sniega un ledus veidojumiem. Ne velti pasākums tiek rīkots tieši šajā pilsētā – izejmateriālu te netrūkst. Ledus skulptoriem tiek piegādāts no blakus esošās Songvā upes, kur tas ir tīrs un kristāldzidrs, jo upe parasti aizsalst ļoti lēni.

Harbinas Starptautiskais ledus un sniega skulptūru festivāls ir viens no pasaulē lielākajiem ledus un sniega mākslas notikumiem, kas kopš 1985. gada ik ziemu pulcē tūkstošiem mākslinieku no visas pasaules. Tā laikā norisinās vairāki vietējas un starptautiskas nozīmes konkursi, kuros vairakkārt piedalījušies un godalgoti arī Latvijas pārstāvji.

Interesanti, ka pērn Harbinā par ledus skulptūru festivāla uzvarētājiem tika atzīta Jelgavas mākslinieku komanda, kas pārstāvēja Latviju kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti.

Jelgavā 18. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls šogad notiks no 5. līdz 7. februārim.

Foto

Lasi vēl