Komentāri
FOTO: atklāj pasaulē lielāko ledus skulptūru festivālu, kurā pērn triumfēja latvieši
Foto: AFP/ LETA

Pamatīgs aukstums vērojams ne vien Latvijā, bet arī Ķīnas ziemeļdaļā. Taču tās ir labas ziņas ledus skulptūru veidotājiem – šodien Ķīnas pilsētā Harbinā tiks atklāts ikgadējais ledus skulptūru festivāls.

Vēl vakar Harbinā klaudzēja āmuri un tika darbināti motorzāģi, ledus skulptūru veidotājiem pabeidzot savus darbus pirms gaidāmās lielākā pasaules ledus skulptūru šova atklāšanas. Šogad festivāls tiek rīkots jau 32. reizi, un tā tēma ir ledus un sniega kroņa pērle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziema Harbinā tradicionāli ir barga, tāpēc tieši šī pilsēta izvēlēta par mājvietu grandioziem sniega un ledus veidojumiem. Ne velti pasākums tiek rīkots tieši šajā pilsētā – izejmateriālu te netrūkst. Ledus skulptoriem tiek piegādāts no blakus esošās Songvā upes, kur tas ir tīrs un kristāldzidrs, jo upe parasti aizsalst ļoti lēni.

Harbinas Starptautiskais ledus un sniega skulptūru festivāls ir viens no pasaulē lielākajiem ledus un sniega mākslas notikumiem, kas kopš 1985. gada ik ziemu pulcē tūkstošiem mākslinieku no visas pasaules. Tā laikā norisinās vairāki vietējas un starptautiskas nozīmes konkursi, kuros vairakkārt piedalījušies un godalgoti arī Latvijas pārstāvji.

Interesanti, ka pērn Harbinā par ledus skulptūru festivāla uzvarētājiem tika atzīta Jelgavas mākslinieku komanda, kas pārstāvēja Latviju kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti.

Jelgavā 18. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls šogad notiks no 5. līdz 7. februārim.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl