Komentāri
Foto: Aminata, prieki un ZZ festivāls – Jūrmalas pirmie aktīvās un radošās atpūtas svētki
Foto: LETA

Vakar, 30. maijā, Dzintaru pludmalē un Dzintaru Mežaparkā norisinājās vērienīgi aktīvās un radošās atpūtas svētki ZZ Festivāls. Festivāla dalībniekus priecēja ne vien laikapstākļi, bet arī bagātīga programma. Visas dienas garumā apmeklētāji varēja vērot Latvijā zināmu mūziķu koncertus, šovus, izrādes, piedalīties radošajās darbnīcas, sporta sacensībās, ekstrēmos paraugdemonstrējumos un citās aizraujošās aktivitātēs. 

Pateicoties saulainajiem laikapstākļiem, pie ZZ Festivāla skatuves Dzintaru pludmalē pulcējas simtiem skatītāju, kurus priecēja tādi pašmāju mūziķi kā Miks Dukurs, Edavārdi, viens no Latvijas labākajiem dīdžejiem DJ Aspirīns, kā arī jaunā un daudzsološā dziedātāja PYOR un igauņu alternatīvā roka trio Slippery Slope. Tāpat uz festivāla skatuves bija skatāmas talantu konkursa ZZ Talanti finālistu uzstāšanās. Vislielāko skatītāju sajūsmu un atsaucību izpelnījās lieliskās Aminatas priekšnesums, kuras panākumus un izcīnīto sesto vietu Eirovīzijā visa Latvija svinēja vēl tikai pirms nedēļas. Viņas uzstāšanās bija īsta pasākuma kulminācija, kas, neskatoties uz lietu, pulcēja tūkstošiem skatītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākumu plaši apmeklēja arī ģimenes. Bērni ar sajūsmu vēroja un piedalījās Aspired tehniski radošajās darbnīcās – saviem spēkiem veidoja Rūba Goldberga mašīnu, izgatavoja un palaida kosmosā raķetes, neskaitāmas reizes atkārtoja Edisona eksperimentu ar elektrības spuldzīti, uzbūvēja desmitiem savu vēja ģeneratoru un uztaisīja simtiem atlecošo bumbiņu un Flaberu. Plaši apmeklētas tika arī Marka Rotko Mākslas centra radošās aktivitātes, kurās gan bērni, gan viņu vecāki varēja iejusties mākslinieka grafiķa ādā. Plašu interesi izpelnījās AHHAA zinātnes centrs, kas bērniem sniedza dažādus aizraujošus zinātniskus paraugdemonstrējumus un eksperimentus, iesaistot aizraujošajā zinātnes pasaulē.

Ar lielu sajūsmu bērni iesaistījās arī Valsts policijas Drošības dienas aktivitātēs Dzintaru Mežaparka, uzmanīgi klausoties par ugunsdzēsēju, ūdensglābēju un specdienestu ikdienas darbu un pašu saviem spēkiem iemēģinot inventāru, ko viņi ikdienā izmanto, lai tiktu galā ar visu veidu briesmām un situācijām. Vecāki labprāt savas atvases iesaistīja arī Bērnu veloskolas pasākumos, pirms vasaras sezonas palīdzot bērniem izkopt un atsvaidzināt drošas velobraukšanas prasmes un zināšanas. Neiztika arī bez asprātīgiem jokiem, par kuriem parūpējās improvizācijas teātru studijas Artišoks un Tea Tree.

Bet kas gan tie par aktīvās atpūtas svētkiem bez sporta? ZZ Festivāla apmeklētāji ar prieku piedalījās arī spēlēs, stafetēs un paraugdemonstrējumos. Viņiem bija iespēja iemēģināt spēkus braukšanā ar skimbordu, piedalīties Amerikas indiāņu tradicionālajā spēlē Dārni, iemācīties valdīt lidojošo šķīvīti pāru vai komandu spēlē You.fo un Ufogolf, iemēģināt Latvijas Longborda Federācijas sarūpēto īpaši garo skrituļdēli, kas piemērots garākām distancēm un braukšanai no kalna, pie She Fix meitenēm smelties zināšanās par fiksēto velosipēdu vadīšanu un savu drošību. Festivāla ietvaros notika arī BMX, skate, inline skrituļslidošanas, skūteru, strītbola, pludmales volejbola un pludmales futbola sacensības.

Pasākuma laikā notika arī Vislatvijas sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāts 2015 fināls, kurā piedalījās gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas. Visas dienas garumā klasēm bija jāsacenšas dažādos pārbaudījumos, pierādot gan savu fizisko spēku un sagatavotību, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem. Pārbaudījumos vislabāk sevi apliecināja un godalgotas vietas ieguva Rīgas, Ogres, Mārupes, Liepājas, Rēzeknes, Dundagas un Valmieras komandas.

Foto

Lasi vēl