Komentāri
FOTO: ar glanci un vērienu atklāts Ineses Galantes mūzikas festivāls Jūrmalā
Publicitātes foto

9. augustā Dzintaru koncertzālē notika starptautiskā mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” svinīgā atklāšana. Šovasar uz skatuves skanēs ne tikai klasiskā mūzika, bet arī džezs, itāļu un klezmeru mūzika, etniskie motīvi līdz ar ņūdžezu. Festivāls norisināsies līdz 13. augustam.

Nu jau 13. festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” ir veltīts visskaistākajām un visspēcīgākajām jūtām pasaulē – mīlestībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad festivāla atklāšanā uzstājās slaveni Latvijas mūziķi – ārvalstīs ļoti pieprasītais basbaritons Egīls Siliņš, izcilais kontrtenors Sergejs Jēgers, pasaulē slavenais pianists Reinis Zariņš, pianistu dinastijas pārstāvis Andrejs Osokins un, protams, festivāla patronese Inese Galante, kā arī vijolniece no Madrides Anna Marija Badija Ņikiforova. Šo muzikālo svētku neatņemama daļa ir festivāla orķestris, kurā ietilpst izcilākie Latvijas mūziķi. Galvenais festivāla diriģents – visā pasaulē slavenais harizmātiskais diriģents Ekharts Viciks no Vācijas.

Foto: Ineses Galantes mūzikas festivāls pasludināts par atklātu

Festivāla programma

10. augustā festivāla ”Summertime – aicina Inese Galante” otrajā dienā, uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies trīs patiesi spilgtas personības: leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers (Krievija) un slavenie saksofonisti brāļi Briļi (Krievija). Jūrmalā šie mūziķi spēlēs džeza ansambļa pavadījumā.

11. augustā pirmo reizi Latvijā uzstāsies spilgtais ansamblis Club des Belugas (Vācija) ar saulainajā Kalifornijā dzimušo harizmātisko solisti Brendu Boikinu. Muzikālā kolektīva Club des Belugas repertuārā ir fanks, soulmūzika, Brazīlijas ritmi, Eiropas lounge, elektrosvings un, protams, drosmīgas improvizācijas, kā arī džeza melodijas.

12. augustā mūzikas festivāla ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies slavenais ansamblis Klezmerata Fiorentina no Itālijas, kura daiļrade atspoguļo klezmeru, balkānu un itāļu mūzikas simbiozi, koncertos vienmēr izraisot vētrainas ovācijas. Klezmerata Fiorentina ir virtuozi mūziķi no Florences operas un simfoniskās mūzikas orķestra Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino. Starp Klezmerata Fiorentina talanta cienītājiem ir tādi dižgari kā Zubins Meta, Daniels Barenboims, Mstislavs Rostropovičs, Marta Argeriha, Vladimirs Spivakovs un citi.

Turklāt, 12. augustā klausītājus priecēs viens no spilgtākajiem jaunajiem Latvijas pianistiem Reinis Zariņš. Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē Reinis, trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, uzstāsies ar savu unikālo programmu, kura ir patiess klasiskās mūzikas paraugs. Pasaulē labi zināmais pianists rīdzinieks Reinis Zariņš ir uzvarējis 11 starptautiskos konkursos, piedalījies prestižos festivālos gan Eiropā, gan ASV, kā arī saņēmis Gada labākā mākslinieka balvu.

13. augustā Dzintaru koncertzālē notiks tradicionālais festivāla ”Summertime – aicina Inese Galante” noslēguma koncerts, kurā uzstāsies apburošais mecosoprāns Oļesja Petrova (Krievija), izcilie latviešu vokālisti Sergejs Jēgers un Intars Busulis, leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers (Krievija). Pēc tradīcijas visā vakara garumā spēlēs Festivāla orķestris ar diriģentu un festivāla māksliniecisko vadītāju Ekhartu Viciku (Vācija). Koncertā skanēs ne tikai klasiskā mūzika, bet arī ņūdžezs kolorīta ansambļa Club des Belugas (Vācija) izpildījumā.

Plašāka informācija par festivāla programmu un dalībniekiem ir pieejama festivāla oficiālajā tīmekļa vietnē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl