Komentāri
Foto: 1500 mazo lasītāju piedalās krāšņā gājienā uz “Gaismas pili”
Foto: Evija Trifanova, LETA

Starptautiskajā rakstpratības dienā, 8. septembrī, Rīgā norisinājās karnevāla gājiens “Gribu iet uz bibliotēku”, pulcējot 1,5 tūkst. bērnu, kuri, tērpušies savu iecienītāko grāmatu varoņu tēlos, veica simbolisku gājienu pāri Akmens tiltam no Rātslaukuma uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, dēvētu par “Gaismas pili”.

Karnevāla gājiens bērniem ”Gribu iet uz bibliotēku!” ir daļa no Eiropas kultūras galvaspilsetas programmas, tas iekļauts tematiskajā līnijā ”Rīgas karnevāls”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajā pasākumā bērniem bija iespēja demonstrēt pašu izveidoto karnevāla tērpu par savas mīļākās grāmatas tēmu, saņemt balvas, vērot cirka priekšnesumus, piedalīties Gaismas pils, tās lasītavu, pakalpojumu un iespēju iepazīšanas spēlē, radošajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātes.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl