Floridā atklāta zemūdens gleznu galerija

Komentāri
Floridā atklāta zemūdens gleznu galerija
Foto: Scanpix

Mākslas mīļotājiem, kuriem apnikušas tradicionālās izstādes, tagad ir iespēja gleznas aplūkot… zem ūdens! Ekskluzīvos apstākļos ASV Floridas štatā izveidota gleznu galerija rifā uz nogrimuša kuģa vraka.

Dažiem akvalangos tērptiem tūristiem ekskursija pa pasaulē otro lielāko mākslīgi izveidoto rifu Kīvestā, Floridā, jau būtu liels piedzīvojums. Tomēr tagad interesentiem piedāvā jaunu – vēl aizraujošāku atrakciju. Pagājušajā nedēļas nogalē nirēji 27 metru dziļumā zem ūdens virsmas nogādājuši aptuveni duci mākslas darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa, zem ūdens, protams, nav aplūkojami oriģināli otas triepieni uz audekla, bet gan gleznu fotogrāfijas, kas pārklātas ar īpašu ūdens necaurlaidīgu pārklājumu un ievietotas nerūsējošā tērauda rāmjos.

Savdabīgās izstādes autors ir austriešu mākslas fotogrāfs Andreas Fronkijs. Savas izstāžu sērijas Grimstošā pasaule ietvaros līdzīgu zemūdens mākslas darbu izrādīšanu viņš organizēja arī 2011. gadā – divus gadus pēc tam, kad Kīvestas piekrastē nogremdēja kuģa vraku mākslīgā rifa izveidei. Fotogrāfs stāsta, ka gleznās attēlots Eiropas kultūras vēstures greznums.

Foto

Lasi vēl