“Es esmu karstākais notikums šovbiznesā!” Atklāti par to, kā radās pašmāju sirdi plosošākais dziesminieks Liktenīgais

1 komentārs
“Es esmu karstākais notikums šovbiznesā!” Atklāti par to, kā radās pašmāju sirdi plosošākais dziesminieks Liktenīgais
Publicitātes foto

Šogad pabeidzis Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru un režisoru kursu, kurā skolojies pie pašas Māras Ķimeles, un vasarā ticis pie darba Valmieras Drāmas teātrī. Tam paralēli puisis vēl diezgan aktīvi slēpo un arī muzicē. Tas arī ir iemesls, kāpēc uz sarunu esmu aicinājis jauno aktieri un režisoru Paulu Iklāvu.

Tāds daudzpusīgs džeks esi!

Nu, kā lai saka – ja strādāsi, tad viss būs!

Kur Tu atrodi laiku tam?

Logu visam šim man pavēra tieši Kultūras akadēmija, jo pirms tam es biju saistīts ar pavisam kaut ko citu, piemēram, ar to pašu slēpošanu. Mums bija tādi mazi “ziepju trauki”, braucām filmēt uz Žagarkalnu, Milzkalnu, pēc tam dramatiskā kvalitātē to visu montējām. Mūsu nosaukums bija “Rīgas bendes”. Kā jau jauni, izsalkuši pēc lietām, vienkārši darījāmies, un tad es iestājos akadēmijā.

Nācu uz šejieni un redzēju, kā strādnieki rok bedri. Atceros, ka savā laikā arī es to iepriekš esmu darījis, un toreiz domāju, ka es to negribu darīt! Nesaku, ka tas ir slikti vai labi, es to tā nenodalu, bet sapratu, ka šis nav man! Ir cilvēki, kuriem tas patīk, ir cilvēki, kuri to var darīt, bet man negribējās “tupa” rakt bedri! Akadēmijā es varēju rakt bedri, bet pievienot tam kaut kādu vērtību.

Video: Liktenīgais – Lapa vējā, duncis mugurā

Pabeidzi aktieru kursu, bet arī režisē. Kā Tu pats sevi vairāk redzi – kā aktieri vai režisoru?

Šobrīd es sevi noteikti redzu kā aktieri, kurš vēlas sev pierādīt uz skatuves. Tāpēc arī esmu Valmieras Drāmas teātrī. Un es pabeidzu ne tikai aktieru, bet arī režisoru kursu, kas man ļāva ieskatīties arī režijas lapaspusē.

Pirms iestājies akadēmijā, Tu nemācēji spēlēt nevienu mūzikas instrumentu, vai ne!?

Jā, es biju diezgan skumjš par to. Kad biju mazāks, skatījos uz lielajiem ar baltu aci, kā lielie spēlē ģitāru. Tad man vecmamma iedeva naudu, lai nopirktu pats savējo, un tad, skatoties “Youtube” klipus, iemācījies strinkšķināt dažādas latviešu dziesmas.

Video: tīzeris jaunajam singlam “Tavs glābējs”

Kad tas bija?

Pirms pieciem gadiem. Tas bija labs laiks – viss likās tik jauns un svaigs, jaunas emocijas. Tev ir ģitāra, nezini, ko spiest, tev ir stīgas maisiņā, kuras jāuzliek uz ģitāras. Stīga saplīst, tad “besies”, ka saplīst, un tu pat vēl neesi sācis spēlēt. Un tad kaut kā brīdī redzi, ka sanāk. Es mēģināju “bītlus”, “Prāta vētru”, “Donu”.

Un tad tu sāki pats komponēt!

Komponēt sāku aiz spīta. Būsim godīgi, es neesmu tas pat spilgtākais muzikālajā ziņā, bet vienā brīdī nācu saviem kursabiedriem klajā ar ideju – viss, man būs albums! Visi kaut ko pavīpsnāja, bet es sēdēju pēc lekcijām un kaut ko rakstīju. Pēc tam to uzreiz atrādīju viņiem, jo tie ir cilvēki, kuri godīgi pateiks, kā tas skan. Un tas mani norūdīja.

Vai tā radās Liktenīgais?

Nē! Liktenīgais radās citādāk.

Es savulaik uz dažiem darbiem pagrozījos arī Dailes teātrī, kur piedalījos fotosesijā par tēmu – ASV 20. gadi. Kārtīgi sapucējos – ancuks, mutautiņš žaketes kabatā utt. Tad man atsūtīja tās bildes, skatījos un sapratu, ka kaut ko tik stulbu es savu mūžu neesmu redzējis.

Mēs sēdējām Valmierā, “kojās”, un es tās bildes parādīju saviem kursabiedriem un teicu – re, šis ir Liktenīgais! Un tā tas rādās! Arī viņi, protams, iesmēja par bildēm, un pašā sākumā pat radās “memes” ar visādiem liktenīgiem ierakstiem. (Smejas.)

Foto: Liktenīgā fotosesija

Un tā bija arī pirmā fotosesijā!

Tieši tā! Un tas vispār nebija plānots, bet beigās, publicējot “Facebook” tās “memes”, dzima ideja, ka jāfilmē klips. Liktenīgais piedzima no nekā, jo man dzīvē ir uzskats, ka tieši tā rodas labākās idejas. Tas dod radošo brīvību, nevis ieliek Tevi kastē.

Intervijas daļu, kurā iesaistās arī pats Liktenīgais, skaties pilnajā “Facebook” LIVE intervijā!

Video: pilna intervija ar Paulu Iklāvu un Liktenīgo

Ja Tu par viņu vēl neesi dzirdējis, tad tas ir tikai laika jautājums, kad sapratīsi, par ko ir runa. Viņš pats sevi dēvē par Liktenīgo un pasauli jau iepazīstinājis ar pirmo singlu "Lapa vējā, duncis mugurā". Bet pirms tam saruna ar viņa radītāju, jauno aktieri un režisoru Paulu Iklāvu. Liktenīgais

Posted by Skaties.lv on Trešdiena, 2017. gada 16. augusts

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl