Entuziasti ar slotaskātiem pulcējas Harija Potera spēlē

2 komentāri
Entuziasti ar slotaskātiem pulcējas Harija Potera spēlē
Foto: EPA/ LETA

Nav jāpiemīt maģiskām spējām, lai spēlētu burvju spēli no Harija Potera grāmatām – Kalambolu. Labākie spēlētāji no visas pasaules lēkuši uz slotas kātiem un pulcējušies Vācijā uz Pasaules kausa izcīņu.

Kalambols cēlies no pasaules slavenajām grāmatām un filmām par burvi Hariju Poteru. Tā ir komandu spēle, kurā, lidojot uz slotaskātiem, spēlētājiem jāķer dažādu veidu bumbas un, līdzīgi kā basketbolā, jācenšas tās iesviest laukuma galos izveidotos cilpveida vārtos. Katrā komandā ir septiņi spēlētāji – viens sargs, divi triecēji, trīs dzinēji un viens meklētājs. Uzvar tā komanda, kas guvusi lielāko punktu skaitu.

Īpaša uzmanība spēlē tiek pievērsta lidojošajam zelta zibsnim, kas lielā ātrumā šaudās pa spēles laukumu. To notverot, spēle tiek beigta.

Lai arī tas varētu šķist nereāli, burvju pasaules cienītāji ļāvušies fantāzijas lidojumam un atraduši veidu, kā Kalambolu spēlēt arī bez lidojošiem slotaskātiem. Pasaules kausa izcīņā Frankfurtē šogad pulcējusies 21 komanda no dažādām pasaules valstīm. Spēlētāju uzdevums pamatā bija tāds pats kā burvjiem – krāt punktus, metot bumbas grozā, vienlaikus dzenoties pakaļ amizantam zelta zibsnim cilvēka veidolā.

Foto

“Zibsnis Harijā Poterā ir maza bumbiņa, kas ļoti ātri pārvietojas pa gaisu, bet, protams, ir sarežģīti to realizēt dzīvē, tāpēc mums ir viens cilvēks, kurš, tērpies dzeltenās drēbēs, skraida pa laukumu. Pie viņa bikšu aizmugures ir piešūta zeķe, kurā ir tenisa bumbiņa, spēlētājiem jācenšas to noraut un tad zibsnis ir noķerts,” skaidro Vācijas komandas pārstāve Džulianna Šilingera.

Tiesa, uzdevums nav no vieglajiem. Lai dalībnieki justos kā īsti burvji, viņiem starp kājām jātur slotaskāti. Lai gan īpatnējais sporta veids no malas izskatās komiski, tam netrūkst atbalstītāju, kuri regulāri dodas uz sacensībām.

Pasaules kausa izcīņa Kalambolā notiek reizi četros gados. Visā pasaulē oficiāli reģistrētas vairāk nekā 700 Kalambola komandas.