Komentāri
Ekstravagance un grācija! FOTO: Riodežaneiro ielās devušās puskailās karnevāla karalienes
Foto: AFP/ LETA

Brazīlijas otrā lielākajā pilsētā ar vērienu turpinās nedēļas nogalē atklātais Riodežaneiro karnevāls – krāšņākais un lielākais karnevāls pasaulē.

Piecu dienu laikā par uzvarētāja lauriem sacenšas 70 sambas deju skolas. Lai arī no malas varētu šķist, ka karnevāls ir parasta izklaide, tās ir nopietnas sacīkstes, kurās tiek vērtēta gan horeogrāfija, gan spēja radīt vajadzīgo atmosfēru, kā arī dejotāju organizācija un muzikālais pavadījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt pati mazākā kļūme, piemēram, dejotājai nokritis rotājums vai nepareizi izpildīts deju solis, var maksāt gan uzvarētāja titulu, gan iespēju piedalīties karnevālā nākamgad.

Skaties FOTO, kā Rīgā svin LMA karnevālu!

Riodežaneiro karnevāla pirmsākumi meklējami 1723. gadā, kad to aizsāka portugāļu kolonisti. Šodien tas kļuvis par slavenāko un apmeklētāko pasaulē. Tiek lēsts, ka šogad uz karnevāla laiku pilsētā ieradīsies vairāk nekā miljons tūristu.

Riodežaneiro karnevāls ilgs līdz trešdienai, kad sākas Lielais gavēnis.

Foto: krāšņais Riodežaneiro karnevāls

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl