Eksotika Rīgas svētkos: lauvu deju teātris no Taivānas

Komentāri

Taipejas misija Latvijas republikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem nedēļas nogalē piedāvās iepazīties ar tradicionālām lauvu dejām, kas ir Taivānas kultūras esence.

Šogad Rīgas svētku programmā iekļauts Taivānas profesionālā “Team-Win Lauvu deju teātra” (“Team-Win Lion Dance Theater”) uzstāšanās. Spilgtie priekšnesumi notiks Vērmanes dārza estrādē sestdien, 16. augustā, plkst. 14:00 un svētdien, 17. augustā, plkst.15:00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krāsainos tērpos un maskās tērptie mākslinieki Rīgas svētku priekšnesumā kombinēs modernu teatrālo tehniku ar lauvu dejas senajām tradīcijām. Lauvu dejas ķīniešu un taivāniešu svētkos un festivālos ir neatņemama sastāvdaļa. Šī tradīcija stiepjas vairāk nekā 1000 gadus senā pagātnē, aizsākoties Tang dinastijas laikā.

Papildu informācija: www.tmil.lv vai www.rigassvetki.lv

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl