EKSKLUZĪVI: kā latviete tika pie lomas pasaulslavenajā seriālā Vikingi. Iedvesmojoši!

11 komentāri
EKSKLUZĪVI: kā latviete tika pie lomas pasaulslavenajā seriālā Vikingi. Iedvesmojoši!
Foto: personīgais arhīvs

Kristīne Ķēniņa ir rīdziniece, kas jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo Īrijā. Viņas mūža sapnis bija kļūt par aktrisi. Vienu rītu viņa pamodās un nolēma, ka kaut kas jādara lietas labā. Lūk, rezultāts!

”Pirms pāris gadiem noskatījos seriāla Vikingi pirmās divas sezonas, un man tas ļoti iepatikās. Turklāt jau kopš bērnības esmu sapņojusi par aktrises karjeru, bet neko daudz tā labā nebiju darījusi. Vienu rītu pamodos un sapratu, ka vēlos piepildīt savu sapni – kad tad, ja ne tagad,” intervijā portālam Skaties.lv stāsta Kristīne.

”Interneta meklētājā Google sāku meklēt kādu informāciju par seriālu Vikingi – kā var tikt tur filmēties, kas nepieciešams, lai to izdarītu. Atradu dažādus rakstus, kas ieteica nodarboties ar cīņas mākslu, prast jāt ar zirgu un daudzas citas aktivitātes. Tā, lūk, es sāku nodarboties ar sportu un pašaizsardzības paņēmienu apgūšanu. Iemācījos cīnīties ar zobenu un vairogu. Ieguvu P1 Grande sertifikātu, šogad man eksāmenu neizdevās nokārtot, jo, tā kā daudz filmējos un strādāju, laika sportam ir maz,” atklāj rīdziniece.

FOTO

”Uzzināju, ka seriāls tiek filmēts Īrijā, kas man bija liels pārsteigums, jo Vikingi ir kanādiešu seriāls. Atlase seriāla trešajai sezonai notika 2014. gada maijā Dublinā. Rindā nostāvēju stundu. Aizpildīju pieteikuma anketu, kurā viens no nosacījumiem paredzēja, ka man jābūt Īrijas iedzīvotājai. Pēc mēneša man zvanīja seriāla veidotāji un teica, ka esmu paņemta seriālā par fona aktrisi.

Mana pirmā filmēšanās diena bija seriāla trešās sezonas trešā sērija. Tajā tika filmēta liela kauja kalna galā. Parasti viņi kaujās izmanto kaskadierus, bet es teicu, ka esmu šeit, lai cīnītos, nevis skraidītu apkārt. Atradu sev pretinieku, un mēs vairākas reizes cīņu izmēģinājām. Tikai pēc brīža sapratu, ka esam laukuma vidū un mūs ielenc kameras. Tajā brīdī man šķita, ka mani atlaidīs. Tomēr viņi mani uzslavēja un pajautāja manu vārdu. Nākamajā dienā man piezvanīja seriāla veidotāji un apstiprināja, ka arī turpmāk varu filmēties seriālā.

Aktieri ir ļoti draudzīgi, no viņiem daudz ko var mācīties. Filmēšanās laukumā vienmēr ir interesanti un jautri. Seriāla veidotāji man turpina piešķirt arvien nozīmīgākas lomas un nu esmu redzama pat seriāla treilerī,” lepojas Kristīne.

”Lai arī dažkārt filmēšanas ir ļoti garas, jo jāgaida, kamēr uzstādīs visas kameras, mums ir jautri, esam kā tāda liela vikingu ģimene. Mūs vienmēr garšīgi un bagātīgi pabaro visās ēdienreizēs.”

Kristīne ir no Rīgas, Mežaparka. Viņa ir mācījusies par grāmatvedi Latvijas Universitātē un strādājusi Iekšlietu ministrijā. 2001. gadā viņa pārcēlās uz Dublinu, lai nopelnītu naudu studijām, studētu Dublinas biznesa skolā un iemācītos angļu valodu. Tagad viņa strādā par menedžera asistenti lielā slimnīcā un paralēli filmējas arī seriālā. Ar dzīvesbiedru Jevgēņiju Kristīne ir kopā desmit gadus, pārim ir divi bērni – meita Elizabete Rouza (6)un dēls Maksims Daniels (3).

”Pirms diviem gadiem sāku filmēties arī īsfilmās. Viena no tām ir Within, kas guvusi arī labas atsauksmes filmu festivālos visā pasaulē. Pērn deviņus mēnešus apguvu aktiermākslu, tagad mācos arī šaut ar loku. Iespējams, kopā ar meitu iesim mācīties arī jāt ar zirgu.

Strādāt, trenēties, filmēties un vēl tikt galā ar mājas darbiem un bērniem nav viegli. Bet, ja vēlies sasniegt savu mērķi, šie ir upuri, kas jānes. Tāpat sēdēdams neko nesasniegsi,” viņa uzskata.

TV3 Vikingi 3. sezonu un Kristīni visā krāšņumā iespējams vērot trešdienās plkst. 22.40.

11 komentāri