Eirovīzijas dziesmu konkurss Vīnē oficiāli atklāts

Komentāri
Eirovīzijas dziesmu konkurss Vīnē oficiāli atklāts
Foto: EPA/ LETA

Svētdienas vakarā, Latvijas delegācijai un vēl 39 dalībvalstu pārstāvjiem soļojot pa sarkano paklāju, oficiāli tika atklāts 60. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurš šogad norisinās Austrijas galvaspilsētā Vīnē.

Pēc pirmajiem mēģinājumiem bukmeikeri Latvijas pārstāvei Aminatai Savadogo prognozē iekļūšanu finālā un kritiķi slavē par spēcīgo balsi, iespaidīgo skatuves tērpu un vienlaicīgi netipisko un augstvērtīgo Eirovīzijas formāta dziesmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Man ir liels prieks un gods pārstāvēt Latviju Eirovīzijas konkursā. Savās domās uz skatuves esmu ar tiem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri man uzticējās un balsoja, dodot man šo iespēju kāpt uz lielās Eirovīzijas skatuves un atklāt mīlestības stipro spēku,” savās sajūtās dalās Aminata, kura jau pēc trijām dienām kāps uz lielās skatuves un ar desmito kārtas numuru uzstāsies Eirovīzijas 2. pusfinālā, lai 16 valstu konkurencē cīnītos par iekļūšanu finālā.

Kā norāda, Aminatas preses pārstāve Agita Pudule, līdz šim dziedātājai bijuši divi mēģinājumi uz Eirovīzijas lielās skatuves, un tos atzinīgi novērtējuši žurnālisti no visdažādākajām valstīm. Viens no lielākajiem Austrijas laikrakstiem Heute šonedēļ uz Eirovīzijas speciālā pielikuma pirmā vāka publicēja Aminatas fotogrāfiju no mēģinājuma, kurā Latvijas pārstāve redzama savā košajā sarkanajā kleitā. Savukārt franču Eirovīzijas mājaslapa uzteic Aminatas vokālo sniegumu, kas ir “patiešām audzis spēkā un varenībā” un spilgtais priekšnesums “ir pelnījis nokļūt finālā”.

Arī bukmeikeri šogad Latvijai prognozē augstu vietu. Kopš pirmā mēģinājuma Aminatas izredzes tiek vērtētas aizvien augstāk. Eirovīzijas preses centra rīkotajā žurnālistu balsojumā dziedātāja šobrīd tiek ierindota jau septītajā vietā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 19. un 21. maijā, bet lielais fināls – 23. maijā.

Kopumā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kurš šogad norisināsies jau 60.reizi, piedalīsies 40 dalībvalstis. Latvija ar Aminatas izpildīto Love Injected piedalīsies otrajā pusfinālā 21. maijā un uzstāsies ar desmito kārtas numuru. Aminatai tajā būs jākonkurē ar Lietuvas, Īrijas, Sanmarīno, Melnkalnes, Maltas, Norvēģijas, Portugāles, Čehijas, Izraēlas, Azerbaidžānas, Islandes, Zviedrijas, Šveices, Kipras, Slovēnijas un Polijas pārstāvjiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl