Eiropas debesīs pacēlusies lidojoša automašīna

Komentāri
Eiropas debesīs pacēlusies lidojoša automašīna
Foto: SIPA/ Scanpix

Lidojošas automašīnas vairs nav tikai zinātniskā fantastika. Neparastu transportlīdzekli radījis kāds slovāku entuziasts, kurš par to sapņojis kopš bērnības.

Lidojošās automašīnas prototips tapis 15 gadus. Sagaidāms, ka jau tuvāko gadu laikā sāksies tā masveida ražošana.

Lidojošais auto sver tikai 450 kilogramus. Tā spārnu platums ir ap astoņiem metriem un automašīna spēj nolidot aptuveni 700 kilometru.

Lidaparāts ir ekonomisks. Tas patērē 7,5 litrus degvielas uz 100 kilometriem, tāpēc varētu būt jo īpaši pievilcīgs pircējiem. Lidojošās automašīnas radītājs, kurš šajās dienās to demonstrēja izstādē Vīnē, vislielāko potenciālu saskata ASV un Austrālijā, kur ir plaši izplatīta lidošana ar nelieliem lidaparātiem.

Plānots, ka to sāks tirgot 2017. gadā, taču lidaparāta panākumi lielā mērā ir atkarīgi no infrastruktūras. Lai tas paceltos gaisā ir jāieskrienas vairāku simtu metru garumā.

Kompānija, kas izgatavojusi lidaparātu, cer, ka piemēroti skrejceļi tiks izbūvēti lidostu teritorijā vai arī pie autoceļiem lielu pilsētu tuvumā. Līdz ar to vismaz pagaidām vēl pāragri prognozēt, cik izplatīta kļūs pārvietošanās ar lidojošajām automašīnām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl