Komentāri
Eiropā lielākā Piena paku laivu regate jau 12. gadu notiks Lielupes ūdeņos
Publicitātes foto

Sākusies pieteikšanās BALTAIS Piena paku laivu regatei, kas norisināsies 29. augustā Jelgavā Lielupes ūdeņos, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārstāve Marta Zīverte.

Tukšās piena pakas, nedaudz piepūles, kreatīva ideja un ģeniāla komanda ir galvenie pamatnoteikumi, lai kļūtu par regates dalībnieku un dotos braucienā pa Lielupes ūdeņiem. Komandas dalībai aicinātas pieteikties līdz 16. augustam. Ar regates nolikumu un pieteikuma anketu ir iespējams iepazīties mājaslapās kultura.jelgava.lv un festivali.jelgava.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropā lielākā Piena paku laivu regates pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros Lielupē notika piena iepakojumu plostu parāde, kurā piedalījās 10 plosti. Šim nolūkam tika izmantotas apmēram 15 000 piena pakas.

”Divpadsmit gadu laikā esam kļuvuši pieredzes bagātāki, uzkrājuši zināšanas, atraduši draugus un domubiedrus piena baudītāju vidū, tāpēc šogad laivu būvniecībai jau izmantosim vairāk nekā 40 000 BALTAIS piena pakas, ko dāvina A/S Tukuma piena kombināts,” norāda M. Zīverte.

Laivas izgatavot un piedalīties regatē var ikviens interesents – draugu kompānijas, uzņēmumi u.c.. Laivu būvētājiem svarīgi atcerēties, ka laivas ir atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta. Visas komandas piedalīsies parādes braucienā un sacentīsies dažādās nominācijās: Oriģinālākā laiva, Visatraktīvākā komanda, Ātrākā laiva, Inovatīvākā laiva, ”Pilnīgs sviests” un vēl citās.

XII BALTAIS Piena paku laivu regati un XIV Piena, Maizes un Medus svētkus rīko Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde Kultūra.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl